Blog lifestylowy

“Księżniczki z Park Avenue” Plum Sykes

“Księżniczki z Park Avenue” Plum Sykes

“Księżniczki z Park Avenue” to kolejna powieść o zabarwieniu satyrycznym, angielskiej pisarki Plum Sykes, o nowojorskiej śmietance towarzyskiej. Polecana wszystkim tym, którzy chcą odpocząć od “ciężkiej” literatury.

Tytułowe „księżniczki”, tak jak już wyżej wspomniałam, to dziewczyny z nowojorskiej śmietanki towarzyskiej,
modnie ubrane, wiodące bajkowe życie, do których towarzystwa każdy chciałby się zaliczać . Zwane są “Blondynkami od Berdorfa”.
Główną bohaterką jest Moi, pochodząca z Anglii, która pisze artykuły do czasopisma poświęconego modzie. Jej przyjaciółką jest Julie, kwintesencja nowojorskiej dziewczyny, olśniewająca, szczupła, dziedziczka sieci domów handlowych. Ma niewyobrażalnie złe maniery przez co Moi musi ją cały czas tłumaczyć w towarzystwie. Pewnego dnia Julie oświadcza, że chce mieć narzeczonego, a Moi ma jej pomóc w “kampanii na rzecz PM”, czyli w polowaniu na potencjalnego męża. Myśli, że zdobędzie narzeczonego z równą łatwością co kabaretki.  Dziewczyny udają się na przyjęcie charytatywne, na którym zebrała się sama elita, ale to Moi zamiast Julie wychodzi z PM. I tak rozpoczyna się seria nieudanych romansów głównej bohaterki… Na przyjęciu poznaje Zacha, znanego fotografa, który oświadcza się jej po sześciu miesiącach znajomości, ale nie daje pierścionka zaręczynowego i wyraźnie ją lekceważy, przez co nieszczęśliwy romans o mało nie kończy się samobójstwem. Kolejnym kandydatem na potencjalnego męża jest przystojny, włoski książę Edwardo. Niestety, jak się potem okazuje, książę ma żonę i trójkę małych dzieci. Porażką kończy się  także znajomość z “prawie” rozwiedzionym magnatem filmowym. Jakby tego było mało,  matka Moi pragnie aby jej córka wyszła za mąż za brytyjskiego Earla i prześladuje córkę tą koncepcją odkąd ta miała sześć lat. A tymczasem, ponieważ los lubi płatać różne figle i robić niespodzianki, okazuje się, że prawdziwa miłość kryje się tuż za rogiem…
Jak zakończy się miłosna historia bohaterki i czy uda jej się znaleźć prawdziwe szczęście, przeczytajcie sami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial