Blog lifestylowy

” Dynastie, które stworzyły luksus ” Yann Kerlau

” Dynastie, które stworzyły luksus ” Yann Kerlau

W dniu dzisiejszym chciałam Wam przytoczyć moją krótką opinię na temat książki ” Dynastie, które stworzyły luksus „. Autorem jest Yann Kerlau, który poznał świat luksusu od podszewki, pracując najpierw w grupie YSL, a następnie Gucci, gdzie kierował działem kosmetyków i perfum.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
Książka przedstawia historię siedmiu luksusowych marek takich jak: Cartier ( jubilerstwo ), Chanel ( krawiectwo ), Ferragamo (szewstwo), Gucci ( kaletnictwo ), Hermés ( rymarstwo ), Louis Vuitton ( produkcja toreb ) i Rolls- Royce ( samochody ).
Jak możecie się domyślić, każda z tych marek wyrosła dzięki szczególnym uzdolnieniom jej twórców, a także dzięki takim cechom jak pracowitość, wytrwałość, perfekcjonizm i kreatywność. Wszyscy założyciele luksusu wybrali własną drogę i mieli poczucie własnej racji, połączone z odwagą i determinacją.
Spośrod siedmiu przedstawionych marek ( pomijając Rolls – Royce’a ) tylko trzy przedsiębiorstwa pozostały ściśle rodzinne: Chanel, Ferragamo i Hermés. Są one przykładem spektakularnego sukcesu. Pozostałe są  symbolem prężności, dywersyfikacji i zdrowego zarządzania, a także mogą służyć za wzór innym markom i twórcom na rynku międzynarodowym, które wiele by dały za takie podobieństwo.
Każda z wymienionych wielkich marek żyje do dziś własnym życiem, niezależnie od tego, jaki dyrektor czy kreator aktualnie stoi na ich czele, nie zapominając jednocześnie o swoich korzeniach.
Uważam, że jest to bardzo interesująca i dobrze napisana książka. Poznając początki wielkich firm i ich dzieje widzimy, że tworzyli je normalni ludzie ale z pasją. Zaczynali swe wielkie dzieło od pierwszego kroku, tak jak w chińskim przysłowiu ” marsz na tysiąc li zaczyna się od pierwszego kroku „, bo trwanie wielkich marek pokazuje, że warto robić swoje jeśli naprawdę wierzymy w to co tworzymy. Dodatkową korzyścią jest możliwość zgłębienia swojej wiedzy nie tylko na temat wielkich twórców ale także można poznać tajniki zarządzania przedsiębiorstwami, które istnieją na rynku od stuleci i przetrwały niejedną tragedię w dziejach historii.  
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “” Dynastie, które stworzyły luksus ” Yann Kerlau”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial