Blog lifestylowy

Wspomnienia z Kłodzka

Wspomnienia z Kłodzka

W dniu dzisiejszym trochę wspomnień z naszego wyjazdu do Kłodzka. Jak sama nazwa wskazuje miejscowość ta leży w Kotlinie Kłodzkiej nad rzeką Nysą Kłodzką. 
Jest to niewątpliwie pełne uroku miejsce, gdzie nie sposób zwiedzającym się nudzić. Znajdziecie tu dobrze zachowane kamienice w stylu renesansowym i barokowym. Ponadto ciekawym elementem architektury jest neorenesansowy ratusz z końca XIX wieku położony na Starym Mieście, a także most w stylu gotyckim na Młynówce z barokowymi figurami. To taka bardzo mała miniatura Mostu Wacława w Pradze. Duże wrażenie robi również dobrze zachowana bastionowa twierdza, która pełniła funkcję obronną w okresie XVII i XVIII wieku. To taka wyprawa w głąb ziemi i historii. 
Warto odwiedzić Kłodzko przed dalszą wyprawą w głąb Kotliny Kłodzkiej i Sudetów. To taka wyprawa w nieodległą przeszłość, w której sobie uświadamiamy jak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich 200 lat. Nie jest to stracony czas, lecz czas na retrospekcję i wyciszenie. Naprawdę polecam wizytę w Kłodzku. Niedocenianej perełce Sudetów.

 
 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


25 thoughts on “Wspomnienia z Kłodzka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial