Blog lifestylowy

” Paryski szyk. Podręcznik stylu ” Ines de La Fressange

” Paryski szyk. Podręcznik stylu ”  Ines de La Fressange

Ponieważ niedawno zostałam mile zaskoczona propozycją spędzenia tegorocznych Walentynek w Paryżu, postanowiłam trochę poczytać o stylu paryżanek, a także o miejscach, które warto zobaczyć ( nie tylko tych podstawowych ).
Mój wybór padł na książkę jednej z najsłynniejszych modelek, francuskiej ikony szyku  Ines de La Fressange pt.: ” Paryski szyk. Podręcznik stylu „.

Gdybym miała wystawić recenzję dla tej książki, byłaby na pewno pochlebna, ponieważ znalazłam w niej wszystko to czego szukałam. 
W pierwszej części książki autorka udziela wskazówek jak ubierać się w paryskim stylu, bo jak wiemy, nie trzeba urodzić się w Paryżu, żeby mieć paryski szyk. Doradza również jak stworzyć własną garderobę, opierając się na siedmiu podstawowych elementach. Zdradzę Wam, że do Wielkiej Siódemki należy: męski blezer, prochowiec, granatowy sweterek, tank – top, mała czarna, dżinsy i skórzana kurtka. A cała reszta to już tylko kwestia kompozycji.
www.google.pl

W dalszej części książki znajdziecie ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, a więc polecane miejsca na zakupy – butiki,  w których można upolować wspaniałe markowe, oryginalne ubrania po okazyjnych cenach.
Autorka podaje również własną listę najważniejszych stron internetowych, gdyż większość  tych paryskich ” świątyń mody ” ma własny sklep online.
Dalsza część to porady dotyczące urody i makijażu, a także dekoracji wnętrz w typowym paryskim mieszkaniu. W tej części także znajdziecie wiele polecanych stron internetowych, po których w wolnych chwilach warto surfować.
A na końcu czeka na Was prawdziwie ” sekretny Paryż ” według Ines, czyli sekretne muzea, tajemnicze zakamarki, kosmopolityczne lokale, księgarnie, teatry, zabytki, a nawet sklepy z zabawkami.
Po przeczytaniu tej książki  już wiem na pewno, że w Paryżu nie można się nudzić.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


14 thoughts on “” Paryski szyk. Podręcznik stylu ” Ines de La Fressange”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial