Blog lifestylowy

Marynarskie trendy

Marynarskie trendy

Wakacje już za progiem, zbliża się czas wakacyjnych wojaży, a mnie naszła nostalgia za  plażami pełnymi słońca, tym bardziej, że za oknem „leje jak z cebra”. A jeśli plaża to i woda, żagle i morska przygoda. To wszystko sprawiło, że mam ochotę na przedstawienie popularnego zwłaszcza latem motywu morskiego. Jak wiecie, trend marynarski jest uniwersalny i pojawia się praktycznie co roku. W stylu marynarskim podstawowym deseniem są paski, najlepiej w połączeniu z bielą, czerwienią i granatem.
Spędzając w ubiegłym roku wakacje na chorwackim wybrzeżu ( Umag, Novigrad, Poreč ), a także w słoweńskim kurorcie PortorožKoper, gdzie podstawową atrakcją jest morze, plaża i urocze mariny, wykorzystałam ten nastrój do moich marynarskich inspiracji ( oczywiście nieco zmodyfikowanych, jak to u mnie często bywa ). A poniżej małe przypomnienie 🙂

 


W tym roku modnych pasków ciąg dalszy ( jak wiecie obecnie królują kolorowe, od pasteli po metaliczne odcienie ). Ale ja skupię się dzisiaj tylko na tych pierwszych.
Myślę, że każda z nas znajdzie coś w tym stylu w swojej szafie. Oprócz ubrań w paski są popularne również rzeczy z motywem kotwicy, a wśród dodatków do strojów espadryle i słomkowe kapelusze.

 


W stylu marynarskim doskonale sprawdzają się również wnętrza. Są jasne, pełne światła, wykonane z naturalnych materiałów. Oczywiście wśród dodatków również powszechne są kotwice, muszle, stare wiosła, żaglówki i latarnie. Jest również tzw. full opcja, czyli posiadanie  pełnowymiarowego, super komfortowego jachtu pełnomorskiego, czego Wam i sobie życzę z całego serca 🙂

 

źródło: www.housetohome.co.uk

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


42 thoughts on “Marynarskie trendy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial