Blog lifestylowy

” Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś ” – recenzja

” Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś ” – recenzja
 
 

Dzisiaj recenzja książki „ Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś ” autorek Anne Berest, Audrey Diwan, Caroline de Maigret i Sophie Mas, której premiera odbyła się 10 września.

 

 
 
 
 
 
 

Książka ” Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś „napisana jest z humorem i sporą dawką (auto)ironii, pełna błyskotliwych i oryginalnych porad i spostrzeżeń. To szansa, by wraz z Caroline de Maigret przenieść się do inspirującego świata mody, muzyki, filmu, literatury i kuchni. To recepta na to, jak stać się kobietą odważną, niezależną i interesującą, akceptującą jednocześnie swoje słabe strony…

 

Autorkami są przyjaciółkami ze szkolnej ławki – pisarka, modelka, scenarzystka, producentka filmowa. Choć mieszkają w Paryżu i o paryskości wiedzą wszystko, same nie są Francuzkami. Zresztą w trakcie czytania dowiecie się, że najsłynniejsze paryżanki ( m.in. Maria Antonina, Jane Birkin ) były cudzoziemkami. Dlatego jak widzicie „prawdziwa Paryżanka” to nie kobieta w kostiumie od Chanel ale przede wszystkim kobieta niezależna, która zna siebie, wie czego chce i z niczego nie rezygnuje.

Pisarki podzieliły książkę na pięć części, w których w sposób dowcipny i z dystansem opowiadają  jaka jest prawdziwa Paryżanka, jak widziana jest oczami Paryżanina, czego nie znajdziecie na pewno w jej szafie, co stoi za
sprawą jej naturalnego wyglądu oraz  jak sprawdza się w roli matki. Ponadto z humorem opisują paryskie snobizmy, wyniosłe miny i złe nawyki.

W książce nie mogło zabraknąć również informacji na temat paryskiego stylu w modzie, noszenia biżuterii i dbania o urodę. Ale Paryż to przecież
nie tylko miejsce szyku i snobistycznych nawyków, to także miejsce miłości. Dlatego autorki przedstawiają również idealnego mężczyznę według Paryżanek, a także jak sobie radzić w razie konfliktu miłosnego i jak przeżyć miłosne rozterki.

Na końcu przeczytacie kilka praktycznych rad, a wśród nich jak spędzać czas po parysku, jak nakrywać do stołu, przepisy na niedzielę czy filmy, które przeniosą was do Paryża.

Kto choć raz był w Paryżu musi koniecznie przeczytać tę książkę , a kto w nim jeszcze nie był, po jej przeczytaniu na pewno zapragnie tam pojechać, by chociaż na chwilę pooddychać paryskim powietrzem i na własne oczy zobaczyć paryski szyk.

 
 
 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Luwr i nie tylko …

Walentynki w Paryżu – relacja z wyjazdu

Zakupy w Paryżu

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


13 thoughts on “” Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial