Blog lifestylowy

Dodaj sobie energii …

Dodaj sobie energii …
 
Jeśli szukacie doskonałych napojów pobudzających, a w dodatku naturalnych, mogę Wam polecić filiżankę zielonej kawy lub zielonej herbaty, o czym przeczytacie w dzisiejszym poście …
Mimo, że jestem miłośniczką tradycyjnej czarnej kawy, od pewnego czasu lubię w ciągu dnia zaparzyć sobie również filiżankę zielonej. Jak się okazuje, zielona kawa zawiera taką samą ilość kofeiny jak kawa tradycyjna, przy czym jest znacznie łagodniejsza i delikatniejsza. Jest oczywiście dużo zdrowsza, a ponieważ zawiera kofeinę, jest doskonałym napojem pobudzającym.  
Czytając w internecie opinie zauważyłam, że zielona kawa zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jej niewątpliwym atutem jest fakt, że uważana jest za skuteczną broń w walce ze zbędnymi kilogramami oraz jako środek do utrzymania zdrowia i młodości przez wiele lat z uwagi na zawarte w niej antyutleniacze.
Jeśli chodzi o sposób przygotowania, to zalaną gorącą wodą łyżeczkę zmielonej kawy należy parzyć około 5 – 10 minut, aż napar nabierze zielonkawego koloru. Smak jest inny niż kawy czy herbaty, lekko gorzki i trochę kwaśny. Mówiąc szczerze zdecydowanie preferuję  kawę czarną, ale czego nie robi się dla zdrowia …

Kolejnym naturalnym napojem pobudzającym jest zielona herbata. Dzięki zawartej w niej teinie i innym związkom również dodaje energii i pozwala zachować jasność umysłu na dłużej. Jest oczywiście bardzo zdrowa z uwagi na dużą ilość przeciwutleniaczy.
Parząc zieloną herbatę, musimy pamiętać, że jej działanie w dużym stopniu zależy od sposobu jej przyrządzania. A mianowicie, jeśli będziemy ją parzyć krótko ( 2 – 3 min. ), otrzymamy napar pobudzający, natomiast parząc ją nieco dłużej ( 5 – 8 min. ) otrzymamy napój uspokajający.
Życzę wszystkim smacznego 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


13 thoughts on “Dodaj sobie energii …”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial