Blog lifestylowy

” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym ” – recenzja

” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym ” – recenzja

” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym „ autorki Cheryl Bachelder, to kolejna książka, będąca nowością Wydawnictwa Studio Emka. To niezwykle inspirujący podręcznik jak być przywódcą i osiągać znakomite rezultaty.

 

 

Mieć odwagę służyć recenzja opinia

 

 

” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym” przedstawia szczere wyznania i wnikliwe spojrzenie autorki na to, jak przeżywająca trudności sieć restauracji Popeyes Louisiana Kitchen została przekształcona w odnoszącą sukcesy markę. Stało się tak dzięki wykorzystaniu prostego, ale rewolucyjnego modelu przywództwa, które polegało na służeniu innym.

 

 

Mieć odwagę służyć Wydawnictwo Studio Emka

 

 

Przedstawiona książka jest poradnikiem dla praktyków – ludzi twórczych, będących przewodnikami innych, na każdym szczeblu jakiejkolwiek organizacji, dużej czy małej. Znajdziecie w niej odkrycia autorki, których dokonała podczas sprawowania roli przywódcy. Jej celem jest pomoc w procesie kształtowania cech lidera, osoby która ma odwagę służyć innym i w ten sposób osiąga wybitne wyniki.

Pierwsza połowa książki to historia pozytywnej zmiany, jaka zaszła w Popeyes, akcyjnej spółce i globalnej sieci restauracji, na której czele stoi Cheryl. Jej historia jest przykładem z życia, który pokazuje jak pewna grupa przywódców miała odwagę dobrze służyć ludziom  w ramach prowadzonej działalności. Działania te doprowadziły do sukcesu i osiągnięcia najlepszych rezultatów w branży.

Druga połowa książki jest o tym, jak można zostać przywódcą, który ma odwagę służyć innym. Oferuje przemyślenia i refleksje, by pomóc stać się najbardziej skutecznym liderem.

Jaką najtrudniejszą rzecz proponuje autorka?:

cyt.:    „Usunąć się z centrum uwagi. Kurtyna się podniesie, światła przygasną, a ludzie będą czekać.

A ty nie zrobisz tego, czego się od ciebie oczekuje – nie staniesz w świetle jupiterów.

Zamiast tego znajdziesz sposób, żeby światło padało na innych. Pomożesz im podążać za marzeniami i znaleźć sens w pracy. Będziesz rozwijał ich zdolności. W codziennych decyzjach będziesz prezentował zasady kształtujące środowisko zaufania i zaangażowania. Kiedy ludzie zorientują się, co robisz, odkryją, że jesteś przywódcą, za którym chcą podążać na drodze do najlepszych wyników w ich życiu. …”

 

Jak widzicie, przesłanie autorki jest proste, ale dość niekonwencjonalne. Przedstawia inny rodzaj lidera posiadającego rzadkie połączenie cech charakteru. Lidera charakteryzującego się odwagą, by poprowadzić ludzi ku śmiałym celom oraz pokorą, aby bezinteresownie służyć innym podczas tej podróży. Według autorki, dynamiczne napięcie pomiędzy odwagą i służeniem, stwarza warunki do osiągania lepszych wyników. Jest to Przywódca, który ma odwagę służyć.

” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym” wywarła na mnie pozytywne wrażenie. To ciekawa, inspirująca książka, którą na pewno warto przeczytać. Szczególnie polecam osobom zajmującym wyższe stanowiska, których zadaniem jest kierowanie ludźmi. Dzięki tej lekturze poznacie niekonwencjonalne podejście do przywództwa korporacyjnego, które przyniosło niezwykłe rezultaty. Jestem pewna, że książka pomoże wam wprowadzić zmiany w działaniu i osiągać lepsze wyniki w waszych firmach, a wasi podwładni będą szczerze zadowoleni z wykonywanej pracy.

A WY , no cóż będziecie najlepszymi szefami takimi, których się wspomina przez całe zawodowe życie, a nawet będąc na emeryturze.

 

Mieć odwagę służyć podręcznik

 

 

Polecam również inne ciekawe książki Wydawnictwa Studio Emka: „Pomysł na dobre życie” oraz „Państwo Macron”

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


22 thoughts on “” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial