Blog lifestylowy

Jak zaplanować lot samolotem z dziećmi ?

Jak zaplanować lot samolotem z dziećmi ?

Już niedługo czas wakacyjnych urlopów i wojaży, dlatego przyszła pora zaplanować i nasz rodzinny wypoczynek. W tym roku zamierzamy zabrać nasze córki w ciepłe kraje, dlatego czeka nas lot samolotem, ponieważ samolot jest według nas najwłaściwszym i najbezpieczniejszym środkiem lokomocji jeśli chodzi o zagraniczne podróże.

Na razie jesteśmy na etapie przeglądania stron internetowych z lotami i zniżkami. Jedno jest jednak pewne. Bez wątpienia skorzystamy z portu lotniczego Kraków Balice, ponieważ niedaleko znajduje się prywatny parking chroniony całodobowo. Dojście do lotniska zajmuje zaledwie dwie minuty, a to z dziećmi bardzo ważne. Zresztą na życzenie klientów można zamówić samochód, który zawiezie Was z parkingu bezpośrednio pod sam terminal. Na takich samych zasadach można zamówić również transport powrotny (pełną ofertę znajdziecie na stronie https://orangeparking.pl/ ).

 

Bilety lotnicze i limity bagażu

Jeśli chodzi o bilety lotnicze, to warto pamiętać, że dzieciom w wieku 2 – 12 lat przysługuje do około 30% zniżki od taryf podstawowych (w zależności od linii lotniczych), ale mają prawo do tego samego limitu bagażu co dorośli. Niestety wszystkie opłaty lotniskowe płacą w pełnej stawce.

 

 

lot samolotem bilety lotnicze i limity bagażu

 

 

Co zabrać do bagażu podręcznego ?

  • ulubioną przytulankę, kocyk
  • książeczki, 2 zabawki
  • coś do jedzenia i picia
  • podstawowe lekarstwa (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe )
  • dla małych dzieci pieluchy, chusteczki nawilżające, zapasowe ubranko, jednorazową matę do przewijania.

Na podróż dzieciom warto założyć wygodne ubrania, tak by mogły spać i siedzieć w różnych pozycjach. Należy również uwzględnić strefę klimatyczną, do której lecimy i zabrać odpowiednią odzież do założenia po dotarciu na miejsce.

Posiłki dla dzieci najlepiej zamówić z wyprzedzeniem. Nie zaszkodzi jednak zabrać dzieciom czegoś ulubionego do jedzenia i picia.

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jakie dokumenty zabrać na urlop?
Ubezpieczenie na wszelki wypadek

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial