Blog lifestylowy

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #5 Mroczny talent ” – recenzja

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #5 Mroczny talent ” – recenzja

W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam jedną z nowości Wydawnictwa IUVI pt. ” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #5 Mroczny talent “, której autorem jest Brandon Sanderson. Jest to piąty tom i zarazem ostatni o zaskakujących i niezwykłych przygodach Alcatraza Smedrego. Czym tym razem zaskoczy nas główny bohater?

 

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #5 Mroczny talent ” – opis:

Alcatraz Smedry zdołał pokonać armię złych Bibliotekarzy i uratować królestwo Mokii. Szkoda, że przy okazji udało mu się zepsuć talenty Smedrych. Co gorsza, jego ojciec próbuje wprowadzić w życie sekretny plan, który może doprowadzić do zagłady świata, a Bastylia leży pogrążona w śpiączce. Aby się ocknęła, Alcatraz musi dokonać infiltracji Wielkoteki – zwanej przez Ciszlandczyków Biblioteką Kongresu – źródła groźnej bibliotekarskiej mocy. Czy pozbawiony możliwości korzystania ze swego talentu Alcatraz znajdzie sposób, by ocalić Bastylię i na dobre pokonać Bibliotekarzy?

 

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #5 Mroczny talent ” tak jak wyżej wspomniałam, jest ostatnią częścią, w której mogliśmy śledzić losy sympatycznego nastolatka, który ma talent do psucia wszystkiego. A szkoda, bo mimo iż książka skierowana jest raczej do młodszych czytelników, to zarówno ten tom jak i cztery poprzednie potrafiły mnie zawsze zaciekawić, miejscami zaintrygować, a nawet rozbawić. Czytając każdą część mogłam przenieść się w świat fantazji i przeżywać razem z głównym bohaterem jego niezwykłe i zwariowane przygody. A było ich naprawdę wiele …

Myślę, że warto dodać iż zarówno w tym tomie jak i w czterech poprzednich nie brakuje dużej dawki dobrego humoru oraz sarkastycznych uwag autora. Akcja jak zwykle rozgrywa się bardzo szybko i jest nieprzewidywalna, więc z lekturą nie sposób sie nudzić. Należy wspomnieć także o atrakcyjnej szacie graficznej, która jest także niewątpliwym plusem książki. Ciekawe ilustracje, których autorką jest Hayley Lazo doskonale urozmaicają i dopełniają tekst oraz pozytywnie wpływają na wyobraźnię czytelnika.

Po przeczytaniu pięciu niezwykłych tomów z serii ” Alcatraz kontra Bibliotekarze ” myślę, że mogę polecić cały cykl wszystkim pasjonatom i miłośnikom literatury fantastycznej. Jestem pewna, że książki wciągną Was od pierwszych stron i zapewnią fascynującą lekturę na zimowe wieczory.

 

 

#5 Mroczny talent alcatraz kontra bibliotekarze blog

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #4 Zakon Rozbitej Soczewki ” recenzja
” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #3 Rycerze Krystalii ” – recenzja
“Alcatraz kontra Bibliotekarze. #2 Kości Skryby” – recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #5 Mroczny talent ” – recenzja”

  • Greetings, I do believe your blog could possibly be having browser compatibiloity problems.
    Whenever I look at your site in Safari, it looks fine however,
    when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues.
    I simply wanted to provide you with a quick heads up!
    Apart from that, great site!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial