Blog lifestylowy

Andrzejkowy wieczór – jak zorganizować przyjęcie ? KONKURS

Andrzejkowy wieczór – jak zorganizować przyjęcie ? KONKURS
Koniec listopada już coraz bliżej, a zatem czas pomyśleć o Andrzejkach. Ten wyjątkowy andrzejkowy wieczór jest wspaniałą okazją, aby spotkać się w gronie przyjaciół i znajomych.
My w tym roku wieczór wróżb i przepowiedni, spędzamy bardzo rozrywkowo. Zaczynamy piątkową imprezą u znajomych, a kończymy w niedzielę na naszym domowym przyjęciu. Tak więc, bawimy się na całego 🙂
Jak na gospodynię andrzejkowego spotkania przystało, przygotowania rozpoczęłam dużo wcześniej. W dzisiejszym poście chciałam podzielić się z Wami moimi pomysłami i przemyśleniami na ten niezwykły wieczór.
Oczywiście jeśli macie doświadczenie w organizacji przyjęcia andrzejkowego, chętnie skorzystam z Waszych rad. Piszcie w komentarzach 🙂
  • Andrzejkowy wieczór – jak się za to zabrać ?

Przygotowanie przyjęcia jest niewątpliwie wyzwaniem dla gospodarza ale jest tak niewiele okazji do wspólnego spotkania i zabawy ze znajomymi, że warto podjąć ten trud.
Oczywiście podstawową sprawą jest ustalenie terminu. W tym roku Andrzejki przypadają w weekend więc  nie musimy się martwić, że zabraknie uczestników spotkania.
Następną sprawą jest przygotowanie listy gości i ich zaproszenie. Nasza lista nie jest długa, bo obejmuje grono kilku najbliższych przyjaciół.
  • Andrzejkowe stroje

Aby było wesoło i oryginalnie, zaproponowaliśmy, żeby każdy z gości wymyślił dla siebie jakiś ciekawy strój.
Jak wiadomo, obecnie nie ma z tym problemu, ponieważ możemy kupić lub wypożyczyć coś niepowtarzalnego. A bardziej kreatywni zawsze mogą pokusić się o stworzenie własnoręcznego przebrania, z tego co posiadają w domu.

  • Andrzejkowe menu

 

Aby przyjęcie było udane, istotny będzie dobór odpowiedniego menu. Tradycyjne kanapki i słodycze na pewno nie wystarczą ponieważ impreza przeciągnie się do późnych godzin nocnych. Wieczorem, by goście nabrali sił do zabawy, na stół trafią ciepłe potrawy. I tu, aby nie tracić cennego czasu postanowiłam zamówić jedzenie drogą online na Pyszne.pl. Jest to ogólnopolski serwis, skupiający na chwilę obecną 1700 restauracji z całej Polski.
Z takiego rozwiązania skorzystałam niedawno, zamawiając jedzenie na popołudniowy obiad. Dostawa była błyskawiczna a jedzenie pachnące i ciepłe. Córka była zachwycona, co widać na zdjęciach. Poza tym jak się okazało, ceny są takie same jak w restauracjach, a to wszystko bez ukrytych kosztów i opłat.

 

 

  • Andrzejkowe dekoracje

 

Jak każde przyjęcie, andrzejkowy wieczór wymaga odpowiedniej oprawy. Dla stworzenia nastroju pełnego magii i tajemniczości, niezbędne będzie odpowiednie oświetlenie. W tym celu wykorzystamy świece, lampiony oraz kadzidełka. Oczywiście im więcej tym lepiej. Poza tym, dobrze będzie wyglądać rozłożona talia kart, kamienie do wróżenia, stare klucze i monety.

 

źródło: pinterest.com
  • Andrzejkowe wróżby

 

Jak wiadomo, w magiczny andrzejkowy wieczór nie może zabraknąć wróżb. Według mnie, do najbardziej tradycyjnych wróżb należy:
– lanie wosku  przez dziurkę od klucza i analizowanie cienia, który będzie dawał,
– przekładanie butów do drzwi, dzięki czemu dowiemy się kto pierwszy weźmie ślub,
– wróżenie z kształtu skórki jabłka.
Oczywiście wybór wróżb jest tak duży, że goście na pewno będą dobrze się bawić. Mam nadzieję, że nasze przyjęcie będzie niezapomniane i upłynie w przyjacielskiej, miłej atmosferze.
Na zakończenie dzisiejszego posta, mam dla Was niespodziankę.
Tak jak wspominałam na mojej stronie na facebooku oraz na drugim blogu, razem z portalem Pyszne.pl  organizujemy
KONKURS na najlepszą wróżbę andrzejkową.
Do wygrania są :
trzy bony o wartości 50 zł do zrealizowania w serwisie.
Rozpoczęcie konkursu:
24 listopada
Zakończenie konkursu:
29 listopada
Losowanie nagród:
30 listopada
Aby wziąć udział w konkursie należy:
1. Polubić Fanpage Pyszne.pl
2. Być obserwatorem bloga „Świat w kolorze blond”
3. Odpowiedzieć na pytanie –  Jaka jest Twoim zdaniem najlepsza wróżba andrzejkowa?

 

Odpowiedzi wraz z podaniem imienia i nazwiska ( + nazwy obserwatora) oraz adresu e-mail proszę umieszczać w komentarzach.
Bony, które są do wygrania w konkursie można zrealizować tylko zamawiając jedzenie online w serwisie Pyszne.pl, w restauracjach, które posiadają w ofercie płatność online oraz które dowożą jedzenie pod adres wpisany przez zwycięzcę. 
Zapraszamy do zabawy!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


38 thoughts on “Andrzejkowy wieczór – jak zorganizować przyjęcie ? KONKURS”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial