Blog lifestylowy

Z widokiem na łąkę

Z widokiem na łąkę
Chyba zgodzicie się ze mną, że nie ma nic przyjemniejszego niż wiosenny, orzeźwiający poranek z pięknym widokiem na kwiaty, drzewa i łąki. Na szczęście wszystko to jest w zasięgu ręki nie tylko posiadacza ogrodu. Taki uroczy krajobraz możemy stworzyć w naszych domach wykorzystując tegoroczne trendy.
 
Przyznam, że szukając ciekawych pomysłów na aranżacje nie tylko dla swojego domu ale także dla Was na bloga, często odwiedzam stronę www.westwing.pl  Jest to dla mnie miejsce wyjątkowe, tworzone przez ludzi z pasją, gdzie dobry styl przeplata się ze znanymi markami i oryginalnymi przedmiotami.  I co ważne, dzięki dynamicznie zmieniającym się kampaniom sprzedażowym wszystkie te piękne i stylowe produkty są dla nas w zasięgu ręki. Tym bardziej, że możemy liczyć nawet na 70% zniżki.
Na stronie dostępny jest również lifestyle’owy magazyn Westwing Home & Living który jest prawdziwym źródłem wiedzy, porad i ciekawych inspiracji.
 
Wracając do tegorocznych trendów, najbardziej spodobał mi się pomysł wykorzystania florystycznych motywów w aranżacji wnętrz. Myślę, że tak zaaranżowana przestrzeń zawsze zrobi na każdym dobre wrażenie, ponieważ  od razu skojarzy się z kolorową, pachnącą wiosną. Ponadto, przyjemne barwy, współgrające z widokiem za oknem, zapowiadają spokój i wypoczynek, dlatego w takim domu każdy będzie czuł się dobrze.
 
Chcąc przywitać wiosnę w swoim domu na początku zapoznałam się z przyjemną lekturą w postaci wiosennego ebooka Westwing . Znalazłam tam ciekawe inspiracje, a także pomysły jak w prosty sposób przeprowadzić metamorfozę swojego domu wykorzystując kwiatowe wzory.
 
Myślę, że wprowadzanie kolorowych deseni rozpocznę od salonu, ponieważ to jest najczęściej odwiedzane  i najbardziej reprezentacyjne miejsce domu. Piękno natury można wyeksponować wstawiając sofę w kwiecistych tkaninach, kolorowy dywan, a także wymieniając tapety, zasłony i poduszki. Nie chcąc jednak przesadzić z kwiatowymi kształtami, myślę, że skupię się głównie na dodatkach w postaci zasłon i poduch.
 

Bardzo wdzięcznym obiektem eksperymentów z nowymi trendami są jadalnia i kuchnia. Tu możemy się skupić nie tylko na zasłonach czy roletach, ale także na dekoracji stołu. Florystyczne motywy możemy wykorzystać na obrusach, podkładkach, zastawach stołowych, a nawet na ściereczkach czy rękawicach do gorących naczyń. Jak widzicie możliwości mamy ogromne i nie trzeba wiele, aby uzyskać wymarzony efekt. Myślę, że moja rodzina już niebawem zobaczy nowy kolorowy obrus i zwiewne zasłony, które niewiele będą się różnić od kwitnącej łąki za oknem 🙂

 
I na koniec sypialnia, która jest dla nas prawdziwym azylem. Dlatego tu tym bardziej, jeśli tylko mamy ochotę podkreślić naszą romantyczną naturę, możemy wykorzystać kwiatowe desenie. 
Jeśli nie chcemy zbytnio eksperymentować, czasami wystarczy kolorowa narzuta na łóżko lub ciekawy koc i poszewki na poduszki, aby wnętrze nabrało charakteru. 
Myślę, że naszej sypialni również przyda się wiosenna metamorfoza. Wprowadzając zmiany na pewno wykorzystam naturalne tkaniny i materiały przyjazne środowisku. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć przytulne wnętrze, w którym wiosna będzie gościć cały rok 🙂 

zdjęcia: http://www.westwing.pl/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


14 thoughts on “Z widokiem na łąkę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial