Blog lifestylowy

Kolacja ” pod gwiazdami „

Kolacja ” pod gwiazdami „

Jak co roku, gdy tylko piękna pogoda pojawi się za oknami, rozpoczynamy „sezon” na wieczorne spotkania w gronie najbliższych lub przy kolacji tylko we dwoje. W naszym domu idealnym miejscem na wspólne biesiadowanie jest taras z widokiem na ogród. Tam zawsze przy pięknie zastawionym stole i ciekawie skomponowanych potrawach, możemy stworzyć nastrój spotkania ” pod gwiazdami „.
Wybierane przez nas potrawy nie wymagają gorączkowej krzątaniny w kuchni. Najczęściej są to kolorowe sałatki z dodatkiem smacznych sosów, a także potrawy prosto z grilla. Oczywiście zawsze doskonałym dopełnieniem proponowanego menu są wyśmienite wina, które idealnie komponują się z dobrym jedzeniem.
Jako gospodarze, zawsze staramy się zaskakiwać naszych gości proponując im odpowiednie wina do konkretnej potrawy. Podczas pobytu w Paryżu mieliśmy okazję posmakować oryginalnych win francuskich, które okazały się na tyle wyśmienite, że najczęściej proponujemy je naszym znajomym. Są na tyle wyjątkowe, że zawsze  spełniają wszelkie oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Zresztą nam również przypadły do gustu ich wyszukane smaki i przyznam, że gdyby nie  dość skomplikowany język ( i potrzebny tlumacz polsko francuski ), to siedzenie w francuskich restauracjach i rozkoszowanie się wybornym winem i regionalnymi specjałami byłoby jedną z najprzyjemniejszych atrakcji podczas pobytu we Francji.
 
 

rodzaje win, wina francuskie

 

Na zakończenie dzisiejszego wpisu, trzy najbardziej znane odmiany winogron uprawianych w różnych regionach Francji:

  • CABERNET SAUVIGNON
skąd pochodzi cabernet sauvignon

francuska, klasyczna, najbardziej rozpowszechniona na świecie czerwona odmiana winogron, używana do produkcji najznakomitszych win czerwonych. Odmianę tę uprawia się  przede wszystkim we francuskim regionie Bordeaux, zwłaszcza w okręgu Medoc.
Winogrona Cabernet Sauvignon mają grubą skórkę, dojrzewają stosunkowo późno i najczęściej dają wina intensywnie zabarwione, o dużej ilości taniny i zapachu czarnych porzeczek, wiśni, zielonego pieprzu, korzeni i śliwek.
  • MERLOT

skąd pochodzi wino merlot

jedna z bardziej rozpowszechnionych na świecie odmian czerwonych winogron, po Cabernet Sauvignon podstawowa odmiana uprawiana w regionie Bordeaux.
Winogrona odmiany Merlot dojrzewają wcześnie i dają wina o intensywnej barwie, delikatne w smaku, aromatyczne i o charakterystycznym zapachu. Wina tego typu dojrzewają bardzo szybko, przez co już po kilku miesiącach nadają się do konsumpcji.

  • CHARDONNAY

skąd pochodzi wino chardonnay, historia wina chardonnay
 
francuska, najbardziej rozpowszechniona na świecie odmiana białych winogron, uprawianych niemal we wszystkich krajach winiarskich. We Francji winogrona Chardonnay uprawia się głównie w Burgundii i Szampanii.
Dają aromatyczne, długowieczne wina o pełnym, często złożonym smaku i delikatnym zapachu suszonych owoców, cytryn, orzechów, a nawet korzeni.

zdjęcia: pinterest.com, thekitchn.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


14 thoughts on “Kolacja ” pod gwiazdami „”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial