Blog lifestylowy

Kosmetyki naturalne – luksus i siła natury

Kosmetyki naturalne – luksus i siła natury
W świecie pełnym toksyn, którymi nafaszerowana jest nasza żywność, a przez to nasze ciała i umysły, coraz bardziej zaczyna się szerzyć trend powrotu do „natury”. Nie tylko w pożywieniu ale również w kosmetykach np. do pielęgnacji skóry, coraz chętniej zaczynamy wybierać produkty naturalne, a także coraz częściej zwracamy uwagę w jaki sposób zostały wyprodukowane i czy nie zawierają sztucznych, niezdrowych związków chemicznych. A wszystko po to, aby lepiej się czuć oraz zdrowiej i piękniej wyglądać.
Niektórzy specjaliści zapewniają nas, że skóra wchłania 60% wszystkich substancji, z którymi się styka. Dlatego warto zapewnić jej optymalne odżywienie – bez sztucznych nawozów, pestycydów i chemikaliów.
Ja również coraz bardziej zaczynam zwracać uwagę na skład stosowanych preparatów, dlatego w dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam ciekawe propozycje kosmetyków naturalnych
Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki naturalne są to produkty otrzymane ze składników pochodzenia naturalnego. Ich niewątpliwym atutem jest to, że nie zawierają w swoim składzie substancji syntetycznych, a cały proces produkcyjny jest przeprowadzony z zachowaniem wszelkich norm chroniących środowisko naturalne.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
http://therose.pl/
Kosmetyki naturalne mają wiele zalet. Dzięki odpowiednio dobranej kombinacji czystych składników, nie tylko zapewniają wspaniałe rezultaty kosmetyczne, ale także doskonale sprawdzają się w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Jest to najprawdopodobniej związane z efektem synergii związków naturalnych występujących razem ze związkiem czynnym. Efekt ten nie występuje w przypadku substancji syntetycznej.  Z uwagi na ten fakt, często pomagają leczyć choroby skóry, gdyż nierzadko ich działanie przypomina działanie leków. Jedynym minusem, który odróżnia je od „zwykłych” kosmetyków, może być trochę większa cena. Oczywiście ze względu na koszt surowców, droższą produkcję, a także ze względu na  bardziej czasochłonne opracowanie receptur i ilość badań, ponieważ surowiec naturalny nie zawsze jest powtarzalny i stabilny.
Bogatą ofertę wysokiej jakości kosmetyków naturalnych, które chciałam Wam szczególnie polecić, znalazłam w sklepie The Rose, a wśród nich hydrolaty, naturalne balsamy, kremy i mydła, a także naturalne perfumy. Osobiście bardzo lubię róże i wszelkiego rodzaju olejki różane, dlatego szczególnie spodobały mi się kosmetyki marki The Rose, które zawierają te wszystkie wspaniałości, w dodatku w naturalnej postaci, beż użycia środków chemicznych. Interesujące jest również wykorzystanie komórek macierzystych z róży alpejskiej i drzewa arganowego, które ma przynosić wyraźny efekt odmładzania skóry. Działanie to będzie prawdopodobnie zauważalne dopiero po dłuższym stosowaniu. Natomiast niewątpliwym plusem, jaki widać od razu jest brak jakichkolwiek parabenów.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
http://therose.pl/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


13 thoughts on “Kosmetyki naturalne – luksus i siła natury”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial