Blog lifestylowy

Wnętrza w stylu industrialnym

Wnętrza w stylu industrialnym
W dzisiejszym wpisie chciałam Was zainspirować stylem industrialnym, charakterystycznym dla loftów, ale styl ten po małych modyfikacjach może  wyglądać również ciekawie w tradycyjnych mieszkaniach.
 
Styl industrialny charakteryzuje się dużymi otwartymi powierzchniami o surowej fakturze, ścianami z cegły i betonowymi podłogami wypełnionymi sprzętami z metalu i szkła, przypominającymi meble z dziewiętnastowiecznych fabryk.
Początki tego stylu kojarzone są z pracowniami artystów i miejscami spotkań artystycznej śmietanki, co również w dzisiejszych czasach nadaje tym wnętrzom swoisty nastrój. Z czasem ten trend doprowadził do powstawania na całym świecie luksusowych apartamentów, oryginalnych i bardzo modnych. Szczególnie w dużych miastach ponownie ożywały całe dzielnice przemysłowe, choć teraz spełniały już inne funkcje.  W konsekwencji doprowadzało to do śmiałych i nowatorskich projektów rewitalizacji całych dzielnic np. nabrzeża portowe w Londynie.
Także w Polsce lofty stały się modne i bardzo dobrze się u nas przyjęły np. na Pradze w Warszawie czy w Łodzi.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

Jak widzicie na zdjęciach, wnętrza w stylu industrialnym charakteryzuje otwarta przestrzeń oraz ściany i podłogi tworzące duże płaszczyzny z cegły i betonu. Typowymi dla tego stylu są kolory ziemi, rdzy i metalu ale przełamane intensywnymi barwami.
To co wyróżnia styl industrialny to również nieosłonięte instalacje, rury i grzejniki które czasami same w sobie są „dziełami sztuki”. Osobnym elementem wystroju jest oświetlenie, często w postaci długich wiszących lamp charakterystycznych dla hal fabrycznych. Każdy z tych elementów charakterystyczny dla stylu industrialnego może być zaadoptowany do naszego mieszkania czy domu, a niektóre aranżacje np. ceglane ściany czy betonowe podłogi na stałe zawitały w naszych domach.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

Meble w stylu industrialnym charakteryzują się prostotą i nawiązują do mebli warsztatowych lub wykonanych z elementów fabrycznych. Często są niekompletne lub złożone z kilku innych. Pod względem dodatków panuje minimalizm i ograniczona liczba ozdób. Wśród tkanin preferowane są grube płótna, dżins i juta często z nadrukiem przypominającym przesyłki lub numery katalogowe.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

zdjęcia: pinterest.com, kolaże własne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


16 thoughts on “Wnętrza w stylu industrialnym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial