Blog lifestylowy

„Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” – opinia

„Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” – opinia
W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam opinię na temat książki, której premiera odbyła się 28 września br. (  patrz tutaj ) pt. „Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” autorki Patricii Geis.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

 

 

 
Pisząc dzisiejszą recenzję poprosiłam o opinię moją kilkuletnią córkę, bo w końcu książeczka przeznaczona jest dla naszych najmłodszych ( w wieku 5 – 7 lat ).
W pierwszej kolejności córka oczywiście zwróciła uwagę na liczne kolorowe ilustracje, które są niewątpliwą zaletą książki. Przedstawiony na nich główny bohater, czyli Królik, umiejętnie zachęca dzieci do wypróbowania 28 magicznych sztuczek, zabierając je w świat magii i iluzji. Proponowana na każdej stronie nowa sztuczka, zaskakuje i zmusza małego czytelnika do koncentracji i skupienia, aby zobaczyć ten „magiczny efekt”. 

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

 

Wprawdzie niektóre efekty polegające na złudzeniu optycznym nie zawsze wychodzą i rzadko od razu osiągamy pożądany efekt ale co najważniejsze zaszczepiamy w naszych dzieciach chęć poznawania. Po jakimś czasie nasza córka sama wracała do książeczki i ku naszemu zdumieniu rozwiązywała problem, czy lepiej nazwać to zadaniem. Z drugiej strony dla naszej wiadomości, czyli dorosłych przydałby się do książeczki mały suplement wyjaśniający naukowo  zaprezentowane zjawiska, ponieważ co bardziej dociekliwi milusińscy zaczną dopytywać. A, czemu? A dlaczego? A wtedy znów zaczynają się poszukiwania w internecie bo nie wszyscy są fizykami,  a ze szkoły też nie za dużo zostało 🙂
 
http://www.swiatwkolorzeblond.com/

 

Książka gwarantuje dobrą zabawę i angażuje nie tylko dzieci ale również dorosłych. Myślę, że jest to jedna z ciekawych propozycji do wspólnej zabawy na długie jesienne wieczory.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “„Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” – opinia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial