Blog lifestylowy

Proste zabawy są najlepsze

Proste zabawy są najlepsze
Świat dziecięcej wyobraźni jest pełen pięknych kolorów, niezwykłych wyobrażeń i nieskończonej fantazji. Będąc mamą, z zainteresowaniem codziennie przyglądam się radosnej zabawie moich dzieci. Obserwuję ich rozwój oraz nowe umiejętności, które często nabywają dzięki nowym zabawom. Bo to one pobudzają ich kreatywność, zmuszają do myślenia oraz rozwijają zdolności komunikacyjne.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
Jedną z zabaw, która ukształtowała już niejedno pokolenie jest zabawa klockami. Moja sześcioletnia córka nadal chętnie komponuje z nich kolorowe domki. A od jakiegoś czasu towarzyszy jej również młodsza siostra ( co widać na zdjęciach ).  Dziewczynki codziennie potrafią zaskoczyć mnie oryginalnymi zestawami, mając przy tym wiele radości. Podczas zabawy często inspirują się również obrazkami próbując odtworzyć je za pomocą klocków lego duplo. Zabawa w naśladownictwo również rozwija ich zdolności twórcze oraz wyzwala chęć do nauki, która pozostanie z nimi przez całe życie.

Jak widać zabawa klockami to ogromna frajda. W dodatku może dawać radość również dorosłym, którzy także mogą zaangażować się we wspólną zabawę z dziećmi. U nas najczęściej swoje zdolności w tym kierunku wykazują babcie, które uwielbiają rozpieszczać swoje maluchy. Przy okazji jest to zawsze okazja do spotkań przy małej czarnej. Chociaż nie tylko, bo podczas naszych wojaży często towarzyszą nam również pary z dziećmi. Jednym słowem, wspólna zabawa naszych dzieci to również  okazja do spotkań w doborowym towarzystwie oraz możliwość podtrzymywania znajomości i nawiązywania nowych.
Takie doświadczenia ze wspólnych zabaw i wymiany doświadczeń między ludzkich służą rozwojowi wzajemnych zależności w rodzinie czy grupie towarzyskiej, ale jeśli chcecie poszerzyć swą wiedzę na te tematy lub np. praktycznie wykorzystać w pracy zawodowej to polecam profesjonalną stronę do zarządzania kontaktami np. z klientami http://www.chromecrm.com/ . To system jak klocki lego, gdzie każdy element pasuje idealnie do siebie i wszyscy potrafią się nimi bawić bez względu na wiek i miejsce na świecie.

zabawy dla dzieci
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Proste zabawy są najlepsze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial