Blog lifestylowy

Zakopane zimą

Zakopane zimą
Zakopane to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce do spędzenia urlopu zimą ( oczywiście polecam również  Krynicę – Zdrój ). Sama atmosfera tego miasta sprawia, że ściągają tu tłumy turystów i wczasowiczów. Dla mnie był to zawsze paradoks, bo po kilkugodzinnej koszmarnej drodze w nieustającym korku i wjeździe do zatłoczonego miasta z dzikimi tłumami na Krupówkach zjeżdżam w boczną, cichą uliczkę z widokiem na Giewont i góralskie domy, staję na balkonie i nagle jestem w innym świecie.

Czym jeszcze miło zaskakuje nas Zakopane zimą ?

Na pewno, oprócz pięknych widoków, niespotykanych nigdzie w naszym kraju, bo góry, te naprawdę wysokie mamy na wyciągnięcie ręki, istnieje  przyzwoita baza turystyczną na każdą kieszeń. Dla narciarzy, czy turystów górskich mamy możliwość wypraw pieszych czy na przykład na skuterach śnieżnych, liczne  obiekty rekreacyjne jak lodowiska i ślizgawki. Są również  trasy narciarskie, które dostarczają wiele możliwości czynnego wypoczynku. Ponadto nie można nie wspomnieć o przejażdżkach saniami konnymi, czy o wieczornych kuligach z pochodniami. One również stanowią miłą atrakcję i urozmaicają pobyt także tym osobom nastawionym na mniej aktywny wypoczynek. Nawet jeśli ktoś uważa, że jest to komercja, to atmosfera szczególnie po paru grzańcach jest jak najbardziej autentyczna i oddaje w pełni  góralski charakter tego miejsca.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/

 

Podczas naszego ostatniego pobytu w Zakopanem mogliśmy kibicować i dopingować naszych skoczków, ale tego nie robiliśmy, bo nie sposób było się dostać pod Wielką Krokiew z dwójką małych dzieci. Za to po sukcesie Stocha i tak byliśmy kibicami, bo całe Zakopane szalało z radości. Wieczór udało się nam zakończyć w jednej z góralskich karczm przy kominku, aromatycznym grzańcu, dźwiękach góralskiej muzyki i śpiewach kibiców w tle.

Zakopane zimą – gdzie nocować ?

Na nasze „miejsce spoczynku” wybraliśmy jeden z pensjonatów w samym centrum i jedynie parę ulic dzieliło nas od Krupówek, co sprawiało że w każdej wolnej chwili mogliśmy  odwiedzać miejsca z typowo góralskim klimatem, od jedzenia po góralską muzykę i tańce.
Kilka dni temu wróciliśmy, a ja już mam ochotę ponownie wracać do Zakopanego. Bo to niewątpliwie miejsce pełne uroczych zakątków i różnych atrakcji dla każdego, nie tylko zimą.

 

http://www.swiatwkolorzeblond.com/
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
http://www.swiatwkolorzzeblond.com/

Bluza Only, spodnie Reserved

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


11 thoughts on “Zakopane zimą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial