Blog lifestylowy

„Całkiem obcy człowiek” Rebecca Stead – recenzja

„Całkiem obcy człowiek” Rebecca Stead – recenzja
Jakiś czas temu, na blogu mogliście przeczytać o dwóch nowościach Wydawnictwa IUVI , których premiery odbyły się 15 lutego br. Jedną z polecanych książek był „Całkiem obcy człowiek” Rebecki Stead. Jeśli jesteście ciekawi o czym opowiada prezentowana książka, zachęcam do przeczytania dzisiejszej recenzji.
 

http://www.swiatwkolorzeblond.com/
„Całkiem obcy człowiek” przedstawia historię kilku bohaterów, którzy zmagają się z codziennymi problemami, typowymi dla dorastających nastolatków. W ich życiu następuje wiele zmian, a oni sami poszukują odpowiedzi na wiele trudnych pytań … To czas kiedy próbują określić siebie na różne sposoby, podkreślić swoją niezależność i autonomię.
Przedstawiona książka skierowana jest raczej do młodszego grona czytelników, choć przyznam, że ja również nie nudziłam się podczas jej czytania. Wręcz przeciwnie, przyjemnie było „cofnąć się w czasie”, kiedy to miało się kilkanaście lat …
polecane książki

W książce autorka przedstawia losy m.in. trzech przyjaciółek ( Bridge, Tabithy i Emily ), które obiecały sobie, że nigdy nie będą się kłócić. Jednak jak to w życiu, bywają lepsze i gorsze chwile, więc ich przyjaźń będzie wystawiona na niejedną próbę. Zwłaszcza, że wchodzą w trudny okres dojrzewania. Tabitha staje się młodą feministką, Emily wpada w sidła pierwszej miłości, a Bridge ( od momentu wypadku, który cudem przeżyła ) poszukuje ciągle odpowiedzi dlaczego tak naprawdę znajduje się na tym świecie.
książki dla dzieci polecane

Książka napisana jest lekko, czyta się ją szybko i z zainteresowaniem. Rozdziały są krótkie, a w każdym z nich znajdziecie na zmianę przedstawione losy kolejnego bohatera. Na początku można mieć wrażenie, że rozdziały są trochę chaotyczne, ale jest to tylko pozorne odczucie, ponieważ w trakcie czytania dojdziecie do wniosku, że jednak wszystko zaczyna układać się w jedną całość.
 
Bez wątpienia jest to wartościowa książka, a w dodatku lekka i przyjemna. Przedstawia typowe problemy nastolatków, z którymi większość musi zmierzyć się w okresie dojrzewania. 
Myślę, że powieść skierowana jest nie tylko dla młodszych, nastoletnich czytelników. Sądzę, że mogę polecić ją również wszystkim rodzicom, aby łatwiej było im zrozumieć sferę emocjonalną swoich pociech, a także aby miło i z humorem spędzić wolny czas.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


10 thoughts on “„Całkiem obcy człowiek” Rebecca Stead – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial