Blog lifestylowy

„Alcatraz kontra bibliotekarze. Piasek Raszida” Brandon Sanderson – recenzja

„Alcatraz kontra bibliotekarze. Piasek Raszida” Brandon Sanderson – recenzja
W dzisiejszym wpisie kolejna recenzja nowości Wydawnictwa IUVI – „Alcatraz kontra bibliotekarze. Piasek Raszida”. Jest to pierwsza część 5 tomowej serii, autora Brandona Sandersona, której premiera odbyła się 15 lutego br. ( klik ).
„Alcatraz kontra bibliotekarze. Piasek Raszida” to lekka powieść o chłopcu, który wychowywany przez kolejne rodziny zastępcze nagle na swoje 13 urodziny otrzymuje dość oryginalny prezent – piasek, który szybko zostaje skradziony.  W dodatku okazuje się, że chłopiec, który dotychczas uznawany był za życiowego nieudacznika, nagle musi stoczyć walkę z niebezpiecznymi Bibliotekarzami, którzy chcą zawładnąć światem … To oczywiście w wielkim skrócie, ponieważ książka obfituje w liczne, ciekawe przygody głównego bohatera, które śledzi się z zapartym tchem.
 

Jest to niewątpliwie ciekawa książka, napisana lekkim, prostym językiem. Przeznaczona raczej dla kilkunastoletniego czytelnika, choć zaciekawić może także nieco starsze osoby, zwłaszcza lubiące literaturę fantastyczną.
Myślę, że warto wspomnieć o ciekawych ilustracjach, wykonanych przez Hayley Lazo, które są dodatkowym atutem książki, ponieważ pozytywnie wpływają na wyobraźnię i zatrzymują wzrok na dłużej. 
Polecam na wiosenne wieczory, a ja czekam na dalsze przygody Alcatraza.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “„Alcatraz kontra bibliotekarze. Piasek Raszida” Brandon Sanderson – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial