Blog lifestylowy

Jakie zabawki przydadzą się w podróży ?

Jakie zabawki przydadzą się w podróży ?
Gdy planujecie wyruszyć z dziećmi w podróż zapewne zastanawiacie się czym będą chciały bawić się wasze pociechy. Przecież nie można zabrać z sobą wszystkich zabawek, które znajdują się w dziecięcym pokoju, ponieważ na to potrzebna byłaby co najmniej oddzielna walizka 🙂
 
W dzisiejszym wpisie opowiem Wam trochę jak to wygląda w naszej rodzinie. Otóż planując jakikolwiek wyjazd zawsze wybieram dość urozmaicone zabawki, takie którymi można zająć uwagę dzieci głównie w samochodzie, ponieważ na miejscu bardzo często okazuje się, że wszystko co spakowałam blednie przy dostępnych atrakcjach .
gadżety do samochodu, gadżety do auta, gadżety dla dzieci
Na pewno w podróży samochodem przydadzą się następujące zabawki:
  • ulubione przytulanki,
  • zabawki niewielkich rozmiarów,
  • zabawki wielofunkcyjne ( piłeczki wydające dźwięki, książeczki ze schowkami ),
  • zabawki kreatywne ( dziecięcy laptop, gry, tablet ).
Oczywiście wszystko zależy od zainteresowań naszych dzieci i tego w jakim są wieku.
Pakując rzeczy dzieci zawsze zabieram również kolorowanki, kredki, blok i książeczki, tak na wszelki wypadek gdyby pogoda nie dopisała i trzeba byłoby spędzić więcej czasu w pokoju hotelowym. Ponadto latem do podstawowego wyposażenia należy również zestaw do piaskownicy i to bez względu na to czy planujemy wyjazd w góry czy nad morze, ponieważ nasze dzieci na pewno nie przegapią okolicznych placów zabaw, a plaża to jedna wielka piaskownica.
co zabrać dla dziecka do samochodu
Tak jak wcześniej wspominałam, po przyjeździe na miejsce, zazwyczaj okazuje się, że wszystkie spakowane zabawki są mało interesujące, bo już są dobrze znane. Najlepszą edukacyjną zabawką okazuje się odkrywanie nowego miejsca i poznawanie okolicznych atrakcji. Nasza młodsza córka powiększa wówczas kolekcję kamyków, a starsza robi wszystko, abyśmy kupili jej nową zabawkę 🙂 Poza tym pobyt w nowym miejscu to również doskonała okazja aby pobawić się z innymi dziećmi. 

zabawki kreatywne, zabawki edukacyjne
Myślę, że zgodzicie się ze mną, że pakowanie dziecięcych rzeczy jest zawsze najbardziej absorbujące, ale jak wiadomo, trzeba zachować zdrowy rozsądek. Zabawki, zabawkami ale w podróży są inne nawet ważniejsze rzeczy do zabrania, np. apteczka. Ale o jej składzie może napiszę w kolejnym wpisie. Poza tym, zawsze możecie skonsultować ją z pediatrą i przy okazji sprawdzić zdrowie waszych dzieci, co jest niezwykle ważne przed każdym wyjazdem ( polecam eczo.pl ), zwłaszcza w bardziej  egzotyczne miejsca.
 
Każdy z nas ma swoje doświadczenia w podróżowaniu z małymi dziećmi, a każda z mam ma swoje sekretne sposoby i rzeczy do zabrania. Mam tylko nadzieję, że dzisiejszy wpis okazał się pomocny i może zainspirował, choć trochę mamy planujące wyjazd z dziećmi.  
zabawki dla dziewczynek

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “Jakie zabawki przydadzą się w podróży ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial