Blog lifestylowy

Pomoc prawna dla firm i nie tylko

Pomoc prawna dla firm i nie tylko

 

Patrz na świat szeroko otwartymi oczami, pełnymi entuzjazmu.

Uwierz, że jesteś silniejszy od problemów, które napotykasz na swojej drodze. I miej wielkie, ambitne marzenia”

Richard Branson

 

Powyższy cytat z wypowiedzi Richarda Bransona, jednego z brytyjskich przedsiębiorców ( znanego m.in. z książki „Biznes do góry nogami wywrócony”) to jeden z moich ulubionych.
W dzisiejszym wpisie przedstawię wam kilka informacji na temat jednego z aspektów prowadzenia firmy, który dotyczy  szeroko pojętej współpracy z innymi podmiotami działającymi na rynku, a mianowicie obrotu prawnego. Już samo życie w „Państwie Prawa” staje się z dnia, na dzień coraz bardziej skomplikowane. Musimy tak naprawdę funkcjonować, co najmniej w dwóch obszarach prawnych : prawa polskiego – narodowego i unijnego, co stwarza wiele problemów .Codziennie już w zwykłych sprawach życiowych natrafiamy na różne paradoksy, które w większości rozwiązujemy głównie dzięki zdrowemu rozsądkowi. Sprawy zmieniają się jednak diametralnie jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami firmy. Obojętnie czy jest to działalność gospodarcza na naszą osobę, czy też spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub jakakolwiek inna forma działalności. Wierzcie mi , wiem o czym mówię, bo przez parę lat prowadziłam własną firmę.  W momencie startu dopadają nas przepisy prawa podatkowego, podpadamy pod kodeks cywilny, administracyjny no i nie daj Boże karny. Codziennie następują jakieś mniejsze, czy większe zmiany w prawie i cały czas myślimy, w jakim stopniu dotyczy to naszej firmy. Każdego ranka budzimy się z pytaniem, które drąży nasz umysł : ” Jaką nową ustawę lub nowelizację podpisał Pan Prezydent wczorajszej nocy ? „. Osobiście jestem szczęśliwa, że już nie mam swojej firmy, bo myślę że moja psychika nie wytrzymałaby tych wiecznych obaw i lęków. Ale na szczęście w tym szaleństwie jest metoda, a właściwie pomocna dłoń a nawet kilka. To nasi prawni doradcy, radcy i adwokaci. To nasza Kancelaria Prawna.
obsługa prawna, obsługa prawna online, porady prawne
Chcąc uzyskać pomoc prawną, w każdym z aspektów naszego działania warto nawiązać współpracę z kancelarią prawną, która zatrudnia zespół doświadczonych prawników i radców prawnych, posiadających wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm, działających w różnych branżach.
Dzięki współpracy z osobami świadczącymi obsługę prawną możemy liczyć na pomoc nie tylko dla własnej firmy ale również dla naszych klientów, będąc w stałym kontakcie z prawnikami ( poprzez internet, rozmowy telefoniczne ).
Tak rozumiana obsługa prawna najczęściej dotyczy:
  • świadczenia tradycyjnych usług prawniczych, np. kształtowania treści umów,
  • doradztwa i oceny ryzyka inwestycyjnego,
  • prowadzenia negocjacji z kontrahentami,
  • reprezentowania firmy na drodze sadowej,
  • przeprowadzenia upadłości firmy.
Nawiązując współpracę z kancelaria prawną, możemy liczyć na porady prawne m.in. w zakresie prawa gospodarczego, prawa pracy, prawa korporacyjnego, procesów upadłościowych, zamówień publicznych, mediacji, negocjacji i wielu innych.

 

Myślę, że taka współpraca pozwoli nam wykonywać czynności szybciej, sprawniej i nie narazi nas na ryzyko popełnienia błędów prawnych. Ponadto powierzenie  spraw profesjonalistom pozwoli nam lepiej zarządzać czasem i zaoszczędzić mnóstwo energii, co do pieniędzy …..
W ostatecznym rozrachunku zawsze się to nam opłaci, bo najcenniejsze jest nasze bezpieczeństwo w obrocie prawnym i ŚWIĘTY SPOKÓJ.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Pomoc prawna dla firm i nie tylko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial