Blog lifestylowy

Niebieski na lato

Niebieski na lato
Niebieski to jeden z moich ulubionych kolorów na lato zwłaszcza w aranżacji wnętrz, ponieważ niezmiennie kojarzy się z błękitem morza i błękitem nieba. To kolor swobody, spokoju i świeżości. Przynosi uspokojenie i inspiruje, dlatego wskazany jest dla osób poszukujących spokoju i wypoczynku.
zestaw startowy do decoupage, wystrój pokoju

 

Urządzając wnętrza warto pamiętać, że malując na kolor niebieski ściany, optycznie możemy powiększyć pomieszczenia. Dlatego jest to niezwykle przydatny kolor zwłaszcza w niewielkich pokojach. Dobrze sprawdzi się np. w sypialni lub w pokoju dziecięcym.
turkusowe dodatki do domu w aranżacji wnętrz

 

Z czym łączyć niebieski ?

Niebieski to kolor chłodny, dlatego dobrze będzie wyglądał w połączeniu z żółtym, który jest jego całkowitym przeciwieństwem. Ciemne błękity można zestawić z bielą lub fioletem, natomiast jaśniejsze odcienie dobrze będą komponować się z beżem, kremowym i białym.
wystrój pokoju na lato połączenie biały żółty niebieski

 

Tak jak wyżej wspomniałam, niebieski na lato to jeden z moich ulubionych kolorów. Co roku zwłaszcza w porze wakacji lubię wprowadzać delikatne akcenty do domu w jego jaśniejszych odcieniach, np. kupując porcelanę, poduszki lub inne dodatki.
Kiedyś, gdy miałam więcej wolnego czasu lubiłam, zwłaszcza latem, wykonywać niektóre ozdoby sama. Najchętniej korzystałam z techniki decoupage, ozdabiając papierowymi wycinankami różne przedmioty. Wystarczyła odrobina fantazji i zestaw do decoupage składający się z odpowiednich materiałów plastycznych, aby wyczarować ze zwykłych papierowych obrazków oryginalne dekoracje, które wyglądały jak namalowane. Myślę, że gdy tylko dzieci podrosną wrócę do swojego dawnego hobby i kiedyś zaprezentuję Wam wykonane przeze mnie ozdoby 🙂 A tymczasem zostawiam Was z inspirującymi zdjęciami, które podpowiedzą Wam jak odświeżyć mieszkanie latem, wykorzystując różne odcienie niebieskiego.
modne biało niebieskie pasy w dekoracjach do domu w stylu marynistycznym

 

biało niebieskie dekoracje do domu
zdjęcia: pinterest.com/source/bestofwoodworking.com, pinterest.com/source/matthewcaughy.com, kolaże własne,
pinterest.com/source/brabbu.com

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “Niebieski na lato”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial