Blog lifestylowy

” Państwo Macron ” Caroline Derrien i Candice Nedelec – recenzja

” Państwo Macron ” Caroline Derrien i Candice Nedelec – recenzja
W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam recenzję książki Caroline Derrien i Candice Nedelec, pt.: „Państwo Macron”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Studio Emka, a jej premiera odbyła się 12 lipca br.
http://www.swiatwkolorzeblond.com/

W książce „Państwo Macron” autorki i zarazem dziennikarki odsłaniają kulisy kariery politycznej obecnego prezydenta Francji oraz wspólną drogę Macronów do Pałacu Elizejskiego. Ponadto, na podstawie zebranych dokumentów i informacji uzyskanych od osób z najbliższego otoczenia Macronów, autorki odsłaniają również kulisy kontrowersyjnego i zarazem intrygującego związku Emmanuela z Brigitte ( jego dawną nauczycielką, starszą o 24 lata ).

państwo macron polecane książki 2017
Przedstawiony w książce Emmanuel Macron, obecnie najważniejsza osoba we Francji zaprezentowany został jako człowiek wykazujący się niezwykłą bystrością i inteligencją, które wyróżniały go już od najmłodszych lat. Jako młodzieniec dorastał w pogodnej, ale zarazem dość zasadniczej, mieszczańskiej rodzinie. W szkole był prymusem, posiadającym niezwykłą wiedzę o historii i literaturze, którą lubił się dzielić, często polemizując z nauczycielami. Rzadko kto dorównywał mu w szkolnych osiągnięciach. Był raczej typem samotnika z niewielką ilością przyjaciół. Jako nastolatek często wymykał się z książką w ręku i uczęszczał do szkolnego koła teatralnego. To właśnie tam spotkał miłość swojego życia – Brigitte Auziere ( wówczas żonę i matkę trojga dzieci ).
Brigitte z kolei, przedstawiona jako osoba emanująca zaraźliwym entuzjazmem i pełnią życia, w młodości uczęszczała do liceum prowadzonego przez zakonnice. Została określona jako mało zdyscyplinowana i amatorka dobrej zabawy. W późniejszych latach, jako nauczycielka i matka trojga dzieci, mając wszystko by być szczęśliwą marzy intuicyjnie o czymś innym. Jak wyznaje po latach, czuła się wówczas nauczycielką ” w zawieszeniu „.  Poznając Emmanuela, nigdy nie uważała go za ucznia, a swego związku z młodszym o ponad dwadzieścia lat uczniem, za coś niestosownego.

 

Jeśli jesteście ciekawi historii tej niezwykłej, dość kontrowersyjnej miłości koniecznie musicie przeczytać tę książkę. Myślę, że również zainteresuje Was kariera polityczna Emmanuela oraz jego krótka droga od finansisty  do fotela prezydenckiego.
Jestem pewna, że czytając książkę „Państwo Macron” na pewno nie będziecie się nudzić, ponieważ akcja rozgrywa się szybko i  dynamicznie. Jedynym minusem jest mało obiektywne przedstawienie całej historii Macronów oraz zaprezentowanie Emmanuela w samych superlatywach. Wiele informacji pochodzi od Brigitte, która z pewnością kilka trudnych momentów z ich życia ukryła.  Dane zebrane zostały również od bliskich współpracowników Macrona, co także nie wydaje się bezstronne. Nie mniej jednak historia Macronów jest warta uwagi, dlatego polecam na letnie popołudnia.
recenzje o książkach blog lifestylowy
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


9 thoughts on “” Państwo Macron ” Caroline Derrien i Candice Nedelec – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial