Blog lifestylowy

Odszkodowanie – co warto wiedzieć

Odszkodowanie – co warto wiedzieć

Tegoroczna jesień co raz bardziej zachwyca nas swoimi pięknymi kolorami. Za oknami liście mienią się całą paletą barw, tworząc niesamowite krajobrazy. W końcu nie ma bardziej kolorowego miesiąca niż październik.

Niestety jesień to nie tylko piękne widoki. To także początek zdradliwej pogody, mgieł i śliskich dróg. To czas, gdy narzekamy na gorsze samopoczucie i brak koncentracji, co niestety sprzyja wypadkom. A te jak mówi stare przysłowie „lubią chodzić po ludziach”.

Jeśli przytrafi nam się jakieś niechciane zdarzenie losowe, warto posiadać wiedzę na temat odszkodowań, a w szczególności jak je uzyskać oraz jaki zakres obejmują. Dlatego w dzisiejszym wpisie chciałam Wam trochę przybliżyć tę tematykę.

 

Jak uzyskać odszkodowanie ?

Jak wiadomo dochodzenie odszkodowania to bardzo skomplikowany proces, który wymaga od poszkodowanego informacji oraz wiedzy jak dochodzić swoich praw. Jest to tym bardziej trudne w sytuacji, gdy dotknęło nas jakieś nieszczęście i nie mamy wówczas siły, by walczyć z nieprzychylnie nastawionym ubezpieczycielem. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się o pomoc do firmy lub kancelarii odszkodowawczej, która specjalizuje się w dochodzeniu należnych roszczeń osobom poszkodowanym i ich najbliższym. Warto pamiętać, że taka firma bezpłatnie oceni dokumentację i w sposób obiektywny przedstawi możliwości uzyskania godziwego odszkodowania.

 

Poniżej przedstawiam Wam zakres odszkodowań na jakie możemy liczyć po wypadku.

 

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne

Osobami poszkodowanymi w wypadku komunikacyjnym mogą zostać piesi, rowerzyści, motocykliści, kierowcy oraz pasażerowie pojazdów. Mogą oni liczyć na następujące roszczenia: zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę, rentę, odszkodowanie na pokrycie wydatków za powstałą szkodę.

 

Odszkodowanie za wypadek na drodze

 

 

Odszkodowania za śmierć w wypadku

Gdy doszło do śmierci osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym rodzina może liczyć na następujące roszczenia: zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, zwrot kosztów pogrzebu, rentę.

 

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

 

 

Odszkodowania za wypadek przy pracy

Wypadek przy pracy dotyczy sytuacji, w której doszło do nagłego zdarzenia wywołanego przyczyną zewnętrzną. Na jego skutek, pracownik doznał urazu podczas wykonywania pracy lub zdarzenie spowodowało jego śmierć. Dotyczy to także sytuacji, w której doszło do wypadku podczas podróży służbowej lub delegacji. Wówczas pracownik może liczyć na następujące świadczenia: jednorazowe odszkodowanie pieniężne, rentę inwalidzką, rentę szkoleniową, świadczenia lecznicze.

 

Odszkodowanie za wypodak podczas pracy

 

Odszkodowania za wypadki w rolnictwie

 

Do wypadków w rolnictwie dochodzi zazwyczaj podczas wykonywania czynności na terenie gospodarstwa, w drodze z mieszkania do gospodarstwa lub w drodze powrotnej. Wówczas poszkodowany rolnik oraz najbliżsi członkowie rodziny oprócz odszkodowania za wypadek, mogą ubiegać się o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, rentę.

 

Odszkodowanie za wypadek w gospodarstwie rolnym

 

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat odszkodowań, polecam następujące wpisy:
Szkoda na pojeździe – jak uzyskać wyższe odszkodowanie ?
Jak odzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku ?

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Odszkodowanie – co warto wiedzieć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial