Blog lifestylowy

Latarnia Morska w Niechorzu

Latarnia Morska w Niechorzu

Wiem, że pogoda już iście jesienna i większość z nas już dawno zapomniała o upalnym, pełnym ciepłych promieni lecie. Na szczęście zawsze możemy te piękne chwile miło powspominać. Stąd dzisiejszy wpis ze słońcem i morską bryzą w tle.

 

Latarnia Morska w Niechorzu to jedna z atrakcji, którą warto zobaczyć, spędzając wakacje nad morzem. Powstała w 1866 roku i zachwyca turystów do dziś.

 

 

Latarnia Morska nad morzem Bałtyckim

 

Latarnia Morska położona jest na wysokim klifie. Największą jej atrakcją jest widok z tarasu, który znajduje się na wysokości  37 metrów. Na szczyt prowadzi ponad 200 krętych schodów, ale warto je pokonać, aby podziwiać wspaniałe widoki morza i okolicy. 

 

 

Latarnia Morska w Niechorze wystawa klocków

 

 

Latarnia Morska w Niechorzu uznana jest za jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem. Na nas również zrobiła duże wrażenie, dlatego jeśli tylko będzie okazja z chęcią odwiedzimy ją po raz kolejny. Tym bardziej, że to niejeden ciekawy obiekt w tej miejscowości. Tuż obok latarnii znajduje się Motylarnia z wieloma odmianami egzotycznych motyli, o której wspominałam Wam we wpisie Cząstka tropiku nad Bałtykiem – Motylarnia w Niechorzu .

 

 

Latarnia Morska Niechorze atrakcje

 

 

Latarnia Morska Niechorze widok na miasto

 

 

Latarnia Morska Niechorze atrakcje nad morzem

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Latarnia Morska w Niechorzu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial