Blog lifestylowy

” Love Vegan . Gotowy jadłospis na 21 dni ” – recenzja

” Love Vegan . Gotowy jadłospis na 21 dni ” – recenzja

” Love Vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni „ to najnowsza publikacja Hanny Stolińskiej – Fiedorowicz, Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego. Autorzy znani są z projektu Run Vegan, Biegu Wegańskiego, a także z dwóch książek. Pierwsza – „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin” dedykowana jest biegaczom na diecie roślinnej. Druga – „Kuchnia dla serca. Zdrowie z roślin” powstała wspólnie z kardiologami, z myślą o osobach, które chciałyby poprzez dietę zadbać o zdrowie swojego serca.

 

Love Vegan dieta wegańska

 

” Love Vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni ” opublikowana została przez Wydawnictwo Agora, a jej premiera odbyła się 27 września br.

 

” Love Vegan ” zachęca do uprawiania sportu oraz gotowania pysznych i zdrowych potraw z warzyw, owoców, strączków, orzechów i zbóż. To praktyczny przewodnik, który krok po kroku prowadzi nas po kuchni roślinnej. Książka zawiera gotowy  i uniwersalny jadłospis wegański na trzy tygodnie, po pięć posiłków dziennie, w trzech poziomach kaloryczności, z gotową listą zakupów oraz szeregiem wskazówek do samodzielnego komponowania posiłków.

 

Love Vegan zakupy wegańskie

 

” Love Vegan ” to praktyczny poradnik, w którym znajdziecie informacje, jak zadbać o to, by kuchnia roślinna była nie tylko smaczna, kolorowa, pachnąca i etycznie odpowiedzialna, ale także zdrowa.

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza to część teoretyczna, w której znajdziecie informacje na temat diety roślinnej dla całej rodziny, w tym także dla kobiet w ciąży, karmiących oraz małych dzieci. Dowiecie się również jak prawidłowo  skomponować jadłospis dla sportowców będących na diecie wege. Ponadto poznacie przykłady osób, które bez żadnych trudności przeszły z dnia na dzień z diety tradycyjnej na dietę roślinną i dzięki zmianom nawyków żywieniowych osiągnęły poprawę stanu zdrowia.

W pierwszej części znajdziecie także wiele cennych informacji stanowiących porady dietetyka, a także praktyczne wskazówki „od kuchni” (gdzie i za ile robić zakupy, jak pozostać na diecie wege podczas wyjazdów i podróży służbowych).

W drugiej części książki  poznacie zbilansowany jadłospis, który dostarczy odpowiednich witamin oraz kalorii niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Znajdziecie tu gotowe przepisy na 21 dni. Każdy dzień rozpoczyna się od podania listy niezbędnych zakupów, a następnie gotowych przepisów do sporządzenia 5 posiłków. Każdy posiłek jest dokładnie omówiony przez dietetyka ze wskazaniem liczby kalorii, zawartości tłuszczów, węglowodanów i cukrów.

 

Love Vegan poradnik

 

Podsumowując dzisiejszy wpis, książka ” Love Vegan ” wywarła na mnie tak pozytywne wrażenie, że sama zaczęłam testować niektóre przepisy i zastanawiać się nad wprowadzeniem diety roślinnej do naszego rodzinnego menu. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że poradnik jest wart polecenia, zwłaszcza jeśli myślicie o poprawie swojej kondycji fizycznej i wdrożeniu zdrowych nawyków żywieniowych.

 

Love Vegan potrawy wegańskie

 

Love Vegan porady dietetyka

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “” Love Vegan . Gotowy jadłospis na 21 dni ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial