Blog lifestylowy

Palmiarnia w Gliwicach – gwarancja udanego weekendu

Palmiarnia w Gliwicach – gwarancja udanego weekendu

Palmiarnia w Gliwicach to jedno z miejsc, które lubimy odwiedzać, zwłaszcza podczas jesienno – zimowych weekendów. Tak jak już kiedyś pisałam w jednym z wpisów ( Zimą pod palmami ), pobyt w Palmiarni jest niewątpliwą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych. Jest także pouczającą lekcją biologii, ponieważ możecie tu liczyć na egzotyczne rośliny i zwierzęta, a także podziwiać duże akwaria pełne ryb z całego świata.

 

 

Palmiarnia podzielona jest na pięć pawilonów:

  • Pawilon roślin użytkowych
  • Pawilon tropiku
  • Pawilon historyczny
  • Pawilon sukulentów
  • Pawilon akwarystyczny.

Naszym dzieciom najbardziej spodobał się Pawilon akwarystyczny, którego ekspozycja obejmuje cztery środowiska słodkowodne: Amazonia, Tanganika, rzeki Azji południowo – wschodniej oraz rzeki polskie.

 

Palmiarnia w Gliwicach akwarium

 

Palmiarnia w Gliwicach znajduje się na terenie Parku Chopina. Jak się okazało, spacer alejkami w poszukiwaniu kasztanów stał się również dla naszych najmłodszych ekscytującą przygodą.

 

Palmiarnia w Gliwicach obiekt od zewnątrz

 

Palmiarnia w Gliwicach park chopina

 

Jak widzicie niewiele trzeba, aby interesująco spędzić weekend z rodziną. Myślę, że Palmiarnia jest ciekawym miejscem, tym bardziej że dzieciom nigdy nie nudzi się bliski kontakt z naturą. Czytając niedawno jeden z magazynów, trafiłam na artykuł, w którym nawet psycholog dziecięcy uważa iż obserwacja przyrody daje dzieciom uczucie bezpieczeństwa i harmonii. Ponadto buduje wrażliwość, wyrozumiałość oraz daje uczucie wewnętrznej świadomości swojego miejsca na ziemi. Dlatego póki laptop i gry nie zastąpią naszym pociechom całego świata, warto wykorzystywać naturalną skłonność dzieci do zabawy w plenerze. Macie wówczas gwarancję udanego spędzenia wolnego czasu 🙂

 

Palmiarnia w Gliwicach atrakcje dla dzieci

 

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “Palmiarnia w Gliwicach – gwarancja udanego weekendu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial