Blog lifestylowy

Recenzja – ” Na krawędzi wszystkiego ” Jeff Giles

Recenzja – ” Na krawędzi wszystkiego ” Jeff Giles

W dzisiejszym wpisie recenzja książki pt. ” Na krawędzi wszystkiego „, której autorem jest Jeff Giles. Jest to nowość Wydawnictwa IUVI, której premiera odbyła się 11 października tutaj KLIK .

 

 

recenzja książki literatura młodzieżowa

 

 

Jedną z głównych bohaterek powieści jest 17 – letnia Zoe, mająca nieco zwariowaną matkę wegankę i młodszego, pełnego energii, 8 – letniego brata Jonaha. Ma za sobą trudny rok, ponieważ jej ojciec zginął podczas wyprawy do jaskini zwanej Czarną Łzą, a jego ciała nigdy nie odnaleziono. W tym samym roku również zaprzyjaźniona para staruszków Bert i Betty , którzy dla  Zoe i Jonaha  byli przyszywanymi dziadkami, zaginęła bez śladu.

Pewnej nocy, podczas śnieżycy, Zoe podążając ciemnym lasem i rozpaczliwie szukając swego brata, zostaje brutalnie napadnięta. Nagle pojawia się przed nią tajemnicza postać, którą nazywa Iks. Nie wie, że jest to łowca głów, którego nigdy nie powinna widzieć. Mimo to jest mu niezmiernie wdzięczna za uratowanie życia.

Jak się później okazuje Iks pracuje na zlecenie lordów z Niziny, bardzo mrocznego i brutalnego miejsca. Pomagając rodzeństwu złamał wszystkie zasady i podstawowe przykazanie, którym było: „Nikt nie może się dowiedzieć”. Oznaczało to, że śmiertelnicy nie mogli poznać prawdy o Nizinie. Mogła być najwyżej opowieścią, którą sobie przekazywali z pokolenia na pokolenie. Łowcy głów mogli pokazywać się tylko swoim ofiarom. Mieli uderzać szybko, w ciemności i ciszy. A tymczasem Iks wystawił się na pokaz i od tego czasu jest w ogromnym niebezpieczeństwie …

 

 

recenzja książka dla młodzieży

 

 

„Na krawędzi wszystkiego ” to dobrze napisana, trzymająca w napięciu do ostatniej strony opowieść, której fabuła rozgrywa się pomiędzy dwoma światami. Jeden to nasz zwyczajny, ludzki, a drugi to mroczna Nizina, do której trafiają najgorsi przestępcy. Fabuła książki jest intrygująca, a jej barwni bohaterowie na pewno nie pozwolą Wam się nudzić. Jestem pewna, że książka zainteresuje nie tylko młodzież ale także nieco starszych czytelników. Na pewno będzie doskonała na długie jesienno – zimowe wieczory.

 

Więcej szczegółów na temat powieści znajdziecie na stronie Wydawnictwa IUVI

 

recenzja książki wydawnictwo iuvi

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Recenzja – ” Na krawędzi wszystkiego ” Jeff Giles”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial