Blog lifestylowy

Domy energooszczędne – komfortowe i przyjazne naturze

Domy energooszczędne – komfortowe i przyjazne naturze

Dom bezpieczny dla dzieci, ale również dla dorosłych, urządzony harmonijnie i z troską o dobro środowiska, to marzenie wielu z nas. Na szczęście możemy je spełnić, budując domy energooszczędne.

Informacji oraz gotowych projektów mamy całe mnóstwo, ponieważ w ostatnich latach temat tego typu domów stał się niezwykle modny. Można powiedzieć, że są one nowym trendem, który być może w niedługim czasie stanie się u nas standardem.

 

Co w praktyce oznaczają domy energooszczędne ?

Są to przede wszystkim domy, które charakteryzują się niskim zużyciem energii ( prądu, ogrzewania i ciepłej wody ). Ze względu na nowoczesne technologie, koszty ich budowy są wyższe niż w przypadku domów standardowych. Jednak bardzo szybko zwracają się w kolejnych latach użytkowania.

W ofercie możemy znaleźć domy parterowe, piętrowe, a nawet w zabudowie bliźniaczej. Dzięki projektom o różnych wielkościach, są to budynki zarówno dla singla jak i dla całej rodziny.

 

 

domy energooszczędne koszty

 

 

Czym charakteryzują się domy energooszczędne ?

  • prostą bryłą budynku ( bez zbędnych wnęk ) – aby zminimalizować straty ciepła oraz koszty ogrzewania domu,
  • wykorzystaniem energooszczędnych materiałów budowlanych,
  • bardzo dobrą termoizolacją,
  • odpowiednim usytuowaniem względem stron świata,
  • wykorzystaniem energii słonecznej,
  • energooszczędnym sprzętem gospodarstwa domowego,
  • nowoczesną, prostą architekturą.

 

Będąc niedawno w Tarnowskich Górach, trafiłam na Osiedle Sielanka, które jest osiedlem domów energooszczędnych. Patrząc na domy Tarnowskie Góry od razu zauważyłam, że przy ich projektowaniu i budowie zatrudniono profesjonalistów ( architektów, budowniczych, inżynierów ), którzy myślą ekologicznie. Moją uwagę zwróciła w pierwszej kolejności główna ulica, która jest wygodną przestrzenią z pasem zieleni. Wszystkie domy na osiedlu są bardzo atrakcyjne wizualnie, w stonowanych kolorach i dają dużo światła. Każdy budynek przypomina komfortowe i bezpieczne zacisze, w którym nie tylko można znaleźć schronienie pod koniec długiego tygodnia, ale także wypoczywać ze świadomością, że nie powielamy zachowań niekorzystnych dla środowiska.

 

 

domy energooszczędne cena

 

 

zdjęcia: https://osiedlesielanka.pl/

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “Domy energooszczędne – komfortowe i przyjazne naturze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial