Blog lifestylowy

” Gdy tu dotrzesz ” Rebecca Stead – recenzja

” Gdy tu dotrzesz ” Rebecca Stead – recenzja

” Gdy tu dotrzesz „ to jedna z nowości Wydawnictwa IUVI , której autorką jest Rebecca Stead. Pisarkę mieliście okazję poznać podczas recenzji takich książek jak: ” Całkiem obcy człowiek „ oraz  ” Kłamca i szpieg „. Jej książki zdobywają wiele prestiżowych nagród, a ” Gdy tu dotrzesz ” znalazło się nawet na liście bestsellerów „New York Timesa”.

 

Gdy tu dotrzesz literatura młodzieżowa

 

” Gdy tu dotrzesz ” to kolejna propozycja dla nieco młodszych czytelników, miłośników literatury fantastycznej.

Życie Mirandy trochę się skomplikowało. Jej najlepszy przyjaciel Sal bez powodu obrywa na ulicy od nieznajomego chłopaka i zupełnie się od niej odsuwa. Zapasowy klucz do mieszkania, który jej mama chowa na wszelki wypadek, zostaje skradziony. A potem Miranda zaczyna otrzymywać dziwne liściki.

Miranda nie wie, co robić. Łatwo byłoby zignorować pokręcone wiadomości, gdyby nie to, że ich autor wie rzeczy, o których nikt nie powinien wiedzieć, i z niesamowitą dokładnością przewiduje przyszłość. Jeśli tak, to Miranda ma jeszcze większy problem, ponieważ listy mówią, że ktoś ma umrzeć. Kiedy dostaje ostatni, wydaje się, że może być już za późno …

 

Gdy tu dotrzesz książka recenzja blog

 

Przedstawiona książka jest bardzo wciągająca i zmusza do refleksji. Zresztą wcześniejsze pozycje autorki, o których wspomniałam na początku wpisu, również były ciekawe i poruszały wiele ważnych wątków, np. dotyczących przyjaźni.

Bohaterowie zostali interesująco wykreowani. Rozdziały są krótkie, a całość spójna i dobrze przemyślana.

Pisarka posługuje się lekkim stylem, dzięki czemu książka powinna być dobrze odebrana przez nastoletnią młodzież. Myślę, że przypadnie do gustu również nieco starszym odbiorcom, którzy mają ochotę przenieść się do czasów, kiedy sami byli nastolatkami. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, dlatego polecam na długie, zimowe wieczory.

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial