Blog lifestylowy

” Brudna piłka” R. Buschmann, M. Wulzinger

” Brudna piłka” R. Buschmann, M. Wulzinger

” Brudna piłka „ to jedna z najnowszych książek Wydawnictwa Agora, której premiera odbyła się 15 listopada 2017 roku. Autorami są dwaj dziennikarze piłkarscy Rafael Buschmann i Michael Wulzinger pracujący dla dziennika „Der Spiegel”. Buschmann obsługuje największe piłkarskie turnieje jako reporter towarzyszący niemieckiej reprezentacji, a Wulzinger obecnie pełni obowiązki w dziale krajowym, gdzie skupia się na dziennikarstwie śledczym.

 

” Brudna piłka ” to książka o brudnych tajemnicach futbolu wykradanych przez grupę młodych ludzi z platformy internetowej Football Leaks. Na stronie tej we wrześniu 2015 roku zaczęły pojawiać się dokumenty z branży piłkarskiej, m.in. oryginały kontraktów, tajne klauzule i potwierdzenia przelewów pieniędzy. Ich celem było ukazanie czytelnikom oraz kibicom ciemnej strony biznesu zwanego piłką nożną. Dowody te potwierdziły fakt iż sport ten stał się jedną z najbardziej nieprzejrzystych branż przemysłu rozrywkowego.

W książce znajduje się także historia tajemniczego informatora, przedstawiającego się jako John, który łączy siły z dziennikarzami z „Der Spiegel” oraz innych redakcji, wyjawiając przekręty piłkarzy, menedżerów, sponsorów, a także prezesów piłkarskich.  Wiemy o nim, że jest to młody człowiek z Portugalii, który przebywa bez stałego meldunku gdzieś w Europie Wschodniej. Jest ambitnym, śmiałym romantykiem futbolu i zagorzałym kibicem. Nie potrafi pogodzić się z tym, że piłka nożna przyciąga beneficjentów brudnych pieniędzy. Takich ludzi nazywa „wrogami gry” i to właśnie przeciwko nim wymierzył atak, aby ich zdemaskować i skompromitować.

 

 

Brudna piłka książka blog

 

 

” Brudna Piłka ” to niezwykle wciągająca książka, którą czyta się jak dobry kryminał. Niewątpliwie trzyma w napięciu do ostatniej strony. Dzięki niej możemy poznać prawdę o biznesie jakim jest piłka nożna oraz o różnicach pomiędzy wyobrażeniami o tym sporcie, a brutalną rzeczywistością. Myślę, że  lektura ta, zainteresuje nie tylko fanów futbolu. Na pewno zaciekawi także czytelników, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji, a także są miłośnikami sensacji i zagadek.

 

 

Brudna piłka książka o futbolu

 

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

” Love Vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni „

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “” Brudna piłka” R. Buschmann, M. Wulzinger”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial