Blog lifestylowy

Kot i dzieci – nierozerwalny związek

Kot i dzieci – nierozerwalny związek

Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad kolejnym członkiem naszej rodziny. Oczywiście mam na myśli czworonożnego pupila, głównie dla dzieci – kota. Myślę, że maluchom przydałby się mały futerkowy podopieczny, który z pewnością stał by się ich nieodłącznym towarzyszem.

Nasza starsza córka miała możliwość wychowywania się z kotem. Nie obeszło się bez tłumaczenia, że kot to nie lalka, a żywe stworzenie, ale dzięki temu nauczyła się wrażliwości i odpowiedzialności. Przyznam, że mi również taki pupil sprawiał wiele radości, a spokój którym promieniował pozwalał mi szybko zapomnieć o stresie całego dnia.

Pojawienie się nowego zwierzaka niesie jednak ze sobą pewna dozę niepewności. Musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań i uzmysłowić nowe obowiązki. Podstawowe to oczywiście „Czy jesteśmy gotowi wziąć kota?”. Jako właściciele będziemy za niego odpowiedzialni przez całe jego życie.

Oczywiście, gdy już wybierzemy kota, niezbędne będą przygotowania, aby zapewnić nowemu członkowi rodziny jak najlepszy start w nowym domu. Na pewno dzieciom sprawi wiele radości uczestnictwo w kompletowaniu wyprawki – posłanie, toaleta, miski oraz kocie drzewko. Na szczęście oferta tego typu wyposażenia jest bardzo bogata, dlatego z zakupem niezbędników nie będzie problemu. Wiele ciekawych produktów można znaleźć na przykład na stronie benkoda.pl . W sklepie oprócz kocich akcesoriów jest możliwość zaopatrzenia się także w  wartościowe karmy i przysmaki, dzięki którym zapewnimy pupilowi odpowiednie żywienie.

Na zakończenie, wspomnę, że już niedługo, bo 17 lutego będziemy obchodzili Światowy Dzień Kota 🙂 Myślę, że jest to wspaniała okazja, aby podkreślić jak duże znaczenie ma obecność tych wyjątkowych zwierząt w życiu człowieka.

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial