Blog lifestylowy

” Trzymaj się, Mańka ! ” Małgorzata Kalicińska – recenzja

” Trzymaj się, Mańka ! ” Małgorzata Kalicińska – recenzja

” Trzymaj się, Mańka „ to tytuł nowej książki bestsellerowej autorki Małgorzaty Kalicińskiej ( znanej dzięki takim powieściom jak „Dom nad Rozlewiskiem” oraz „Miłość nad Rozlewiskiem”). Premiera książki odbyła się 27 września 2017 roku.

 

 

Trzymaj się, Mańka recenzja opinia blog

 

 

” Trzymaj się, Mańka ” to opowieść o kilkudziesięcioletniej kobiecie, która odkrywa, że życie wcale nie musi być nudne, a wszystko co najlepsze dopiero ma się wydarzyć.

Główna bohaterka to Marianna, kobieta w średnim wieku, pogrążona w żałobie po zmarłej siostrze Lilce. Nagle wszystko się zmienia, gdy jej mieszkanie zostaje zalane przez sąsiadów. Marianna zmuszona do działania, załatwia więc ekipę remontową, a sama przenosi się do mieszkania ojca. Ku jej zaskoczeniu okazuje się, że w życiu ojca pojawiła się nowa kobieta. Jak małe dziecko, Mańka staje się o ojca zazdrosna. W międzyczasie szuka pracy i odnawia kontakt z Antonim, jej dawnym znajomym, który pracuje w Korei Południowej. Znajomość ta, zaczyna jej sprawiać coraz więcej radości, przeradzając się w przyjaźń. Po pewnym czasie, Antoni zaprasza Mariannę do Korei. Oczywiście zaproszenie zostaje przyjęte. Jak potoczą się dalsze losy Mańki i Antoniego? Co wyniknie z tej wyprawy?

 

 

Trzymaj się, Mańka książka blog

 

 

” Trzymaj się, Mańka ” to niezwykle ciepła opowieść, napisana lekkim, przyjaznym językiem. Osobiście bardzo polubiłam postać głównej bohaterki, która stała się dla mnie inspiracją, a nawet wzorem do naśladowania. Mańka zaimponowała mi tym, że mimo swego wieku, postawiła wszystko na jedną kartę, nie bała się podjąć ryzyka i była otwarta na nowe wyzwania.

Książka niewątpliwie zmusza do refleksji, pokazując, że na zmiany nigdy nie jest za późno, że czasami wystarczy być bardziej otwartym, a wtedy wszystko może się zdarzyć. Wskazuje również, że będąc czasami na życiowym zakręcie, należy  nie tracić nadziei, bo najlepsze w życiu może być dopiero przed nami.

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “” Trzymaj się, Mańka ! ” Małgorzata Kalicińska – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial