Blog lifestylowy

Jak urządzić pokój dziecięcy ?

Jak urządzić pokój dziecięcy ?

Otoczenie, w którym przebywają nasze dzieci, niewątpliwie wpływa na ich rozwój. Dlatego w dzisiejszym wpisie chciałam Wam przedstawić kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę, urządzając pokój dziecięcy.

 

 

pokój dziecięcy meble młodzieżowe

 

 

Podłogi do pokoju dziecięcego

Podstawowe kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze podłogi to bezpieczeństwo oraz łatwość utrzymania czystości. Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze sprawdzają się parkiety oraz panele. Aby dodatkowo ocieplić podłogę i zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas upadków warto także zaopatrzyć się w miękki i gruby dywan albo postawić na alternatywne rozwiązanie w stosunku do paneli i zainwestować w łatwą do czyszczenia wykładzinę dywanową.

 

Ściany w pokoju dziecięcym

Z obserwacji przeprowadzonych przez psychologów dziecięcych wynika, że kolory na ścianach sprzyjają rozwojowi emocjonalnemu u dzieci. Wybór koloru powinien jednak być dostosowany do charakteru dziecka, dlatego warto zaproponować mu kilka ciepłych i radosnych odcieni. Należy również pamiętać, aby wybrane farby miały odpowiednie atesty, były ekologiczne i odporne na zmywanie.

 

 

pokój dziecięcy meble dla niemowlaka

 

 

Meble dla dziecka

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę na to, aby były mocne i solidne. Opłaca się inwestować w produkty wysokiej jakości, które można regulować, podnosić, aby „rosły” wraz z naszymi pociechami i służyły im przez długie lata. Ciekawą ofertę mebli do pokoju dziecięcego możecie znaleźć na stronie https://babydeco.eu/pl/c/Meble-dla-dzieci/13 . W asortymencie dostępne są meble drewniane a także ciekawe dekoracje, lampki, zabawki i inne przydatne akcesoria. Wszystko utrzymane w modnych delikatnych, pastelowych kolorach.

 

 

 

pokój dziecięcy zabawki

 

 

Zdjęcia: babydeco.eu, kolaż własny

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


7 thoughts on “Jak urządzić pokój dziecięcy ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial