Blog lifestylowy

Śniadanie w gronie rodzinnym

Śniadanie w gronie rodzinnym

Jednym z naszych rytuałów rodzinnych są wspólne posiłki. Myślę, że nawet nasze energiczne dzieci lubią, gdy całą rodziną siadamy przy stole ( głównie przez weekend ), aby spożyć wspólnie przygotowane potrawy i omówić najważniejsze sprawy z całego tygodnia. Takie spotkania niewątpliwie integrują rodzinę oraz tworzą atmosferę wzajemnego zaufania.  Przyznam, że najbardziej lubimy nasze niedzielne śniadanie, kiedy siedząc przy jednym stole możemy śmiać się, wspominać oraz planować kolejne rodzinne wojaże. Oprócz dobrej zabawy mamy wtedy możliwość kształtowania u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, a także nauczenia ich właściwego zachowania przy stole. Sprawdza się to szczególnie, gdy jesteśmy gościnnie w różnych eleganckich miejscach. Jeśli chodzi o menu, to oczywiście staramy się, aby było zdrowe i urozmaicone, tak abyśmy mogli z przyjemnością długo celebrować wspólnie spędzany czas.

 

 

śniadanie włoskie

 

 

A poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów, jak wygląda śniadanie w innych krajach:

 

Śniadanie francuskie składa się zazwyczaj z bagietki lub croissanta z dżemem lub masłem oraz kawy lub czekolady. Pije się także sok pomarańczowy.

Śniadanie brytyjskie składa się z szklanki soku, owsianki na mleku lub płatków kukurydzianych z mlekiem, białej fasoli ugotowanej i zapieczonej w sosie pomidorowym, jaj sadzonych na bekonie, świeżego chleba, masła, dżemu, mocnej herbaty z mlekiem oraz kawy z mlekiem.

Śniadanie włoskie składa się z mleka i jego przetworów, pieczywa oraz owoców. Do tego podaje się sok z owoców cytrusowych lub mieszankę owoców i warzyw.

 

 

śniadanie brytyjskie

 

 

Oprócz zdrowego jedzenia zawsze warto pamiętać o wspaniale przygotowanym stole i schludnym wnętrzu. My stawiamy na przestronną, jasną jadalnię, wyposażoną w meble, które łączą jakość, funkcjonalność i ponadczasowe piękno, zresztą tą zasadą kierujemy się przy doborze innych mebli, jak choćby biurowych. Ostatnio widziałam, a nawet siedziałam w bardzo ciekawym i funkcjonalnym fotelu biurowym, rodem jakby ze statku kosmicznego. Super wygodny i ergonomiczny, tak wygodny, że aż ciężko się od niego oderwać. Zresztą sami możecie to sprawdzić na dxracerkrzesla.pl . Za parę miesięcy czekają nas zakupy szkolne i jestem ciekawa, czy firma ma przygotowane modele dziecięce. A może te dla dorosłych można odpowiednio przystosować ? Na pewno to sprawdzę przed szkolnymi zakupami.

 

 

śniadanie co przygotować dla dzieci

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Kawa czy herbata ?
Zdrowa dieta – kilka wskazówek
Kolacja „pod gwiazdami”

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “Śniadanie w gronie rodzinnym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial