Blog lifestylowy

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #4 Zakon Rozbitej Soczewki ” recenzja

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #4 Zakon Rozbitej Soczewki ” recenzja

” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #4 Zakon rozbitej soczewki „ to czwarta część będąca kontynuacją przygód o Alcatrazie Smedrym. Książka jest kolejną nowością Wydawnictwa IUVI, której premiera odbyła się 18 kwietnia.

Czym tym razem zaskoczy nas główny bohater ? Czy zdoła uratować oblężone miasto przed Zakonem Rozbitej Soczewki? Jeśli Mokia upadnie, jej los mogą podzielić pozostałe Wolne Królestwa, a wtedy cały świat znajdzie się we władaniu złowrogich Bibliotekarzy. Sytuacja jest tym bardziej intrygująca i trzymająca w napięciu, że nasz 13 – letni bohater jako jedyną broń posiada kilka par soczewek i zapas wybuchowych pluszowych misiów. Oczywiście nie można pominąć jego wyjątkowego talentu do psucia (o czym mogliście przekonać się już w poprzednich trzech tomach powieści). Jak możecie się domyślić, Alcatraz pomimo swoich predyspozycji i czekających na niego przeszkód i tak podejmie wyzwanie. Wystarczy, że pokona armię monstrualnych bibliotekarskich robotów, oddziały Bibliotekarzy, którzy mają normalny wzrost, lecz są nadzwyczaj groźni, oraz najniebezpieczniejszego przeciwnika – własną matkę!

 

 

Zakon Rozbitej Soczewki recenzja Wydawnictwo IUVI

 

 

Książka napisana jest lekkim, prostym językiem. Rozdziały są krótkie, a akcja trzymająca w napięciu, przez co lekturę czyta się błyskawicznie. Zanim zapoznacie się z tomem czwartym ” Zakon Rozbitej Soczewki ” myślę, że warto byłoby wcześniej sięgnąć po pierwsze trzy tomy serii, choć z drugiej strony, nawet sam autor pisze, że: ” Jeśli przypadkiem ich nie czytaliście, spokojna głowa. Zorientujecie się. W końcu nic w tej książce nie będzie miało dla was najmniejszego sensu. Pogubicie się w różnicach między Wolnymi Królestwami a Ciszlandami. Będziecie się zastanawiać, czemu udaję, że moje okulary są magiczne. Zadziwią was wszystkie zwariowane postacie” (cyt.).   Jak widzicie, w książce po raz kolejny nie zabraknie absurdu i dużej dawki dobrego humoru. Dla urozmaicenia, pojawi się również wątek miłosny pomiędzy Alcatrazem i Bastylią. Ponadto pojawi się także niezwykle ciekawa i intrygująca nowa bohaterka Aydee. Tak więc, sami widzicie, że warto sięgnąć po lekturę. A cała seria mimo iż przeznaczona raczej dla młodszych odbiorców, na pewno nie zanudzi również nieco starszych czytelników.

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

„Alcatraz kontra bibliotekarze. Piasek Raszida” Brandon Sanderson – recenzja
„Alcatraz kontra Bibliotekarze. #2 Kości Skryby” – recenzja
” Alcatraz kontra Bibliotekarze. #3 Rycerze Krystalii ” – recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial