Blog lifestylowy

” Ostatni Namsara ” – recenzja

” Ostatni Namsara ” – recenzja

Zakazana miłość. Królestwo targane wojną. Tajemnica, która zmieni wszystko. To tylko przedsmak tego, co znajdziecie w powieści Kristen Ciccarelli pt. ” Ostatni Namsara „. Jest to nowa propozycja Wydawnictwa IUVI,  której premiera odbyła się 9 maja.

 

” Ostatni Namsara ” – opis

Na początku był Pradawny, który, aby nie czuć się samotny stworzył dwóch swoich towarzyszy. Jednym z nich był Namsara (zrodzony z nieba i ducha), który wszędzie, gdzie się pojawił, przynosił miłość i śmiech. Był  złotym dzieckiem, a jego obecność stała się nicią spajającą świat. Była także Iskari (zrodzona z krwi i blasku księżyca), która w przeciwieństwie do Namsary została źródłem wszelkich nieszczęść, zniszczenia i śmierci.

Oto pradawne opowieści, legendy, na których została wychowana główna bohaterka powieści – Asha, córka króla Firgaardu. Jej zadaniem jest niebezpieczna walka ze smokami i przynoszenie ich głów królowi. Niestety żaden łup nie jest w stanie uwolnić ją od więzów obowiązku jakim jest ślub z okrutnym komendantem, który zna prawdę o jej prawdziwej naturze. Dzewczyna jednak dostaje szansę uwolnienia się w zamian za przyniesienie głowy Kozu, najpotężniejszego smoka w Firgaardzie. Musi zrzucić z siebie pancerz iskari i otworzyć się na miłość, światło i prawdę. Czy jej się to uda? Jak potoczą się losy Ashy?

 

” Ostatni Namsara ” to kolejna powieść fantasy, idealna dla młodszych czytelników. Cechuje się dynamiczną akcją, ciekawymi postaciami oraz szybkim rozwojem wydarzeń.  Jej dodatkowym atutem są wkomponowane w całą historię pradawne, zakazane opowieści.

W książce znajdziecie wszystkiego po trochu, a mianowicie jest tu i motyw smoków i walki o władzę i nawet wątek miłosny. Na pewno nie będziecie się nudzić, tym bardziej że książka zawiera barwne, ciekawe opisy i jest bardzo wciągająca. Już sama okładka i tytuł powieści intrygują i zachęcają, aby dowiedzieć się więcej. Jest to niewątpliwie lektura warta uwagi.

 

 

Ostatni Namsara Wydawnictwo IUVI opinia

 

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
„Lato Eden” Liz Flanagan – recenzja
Recenzja – ” Na krawędzi wszystkiego ” Jeff Giles
” Kłamca i szpieg ” Rebecca Stead – recenzja

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


3 thoughts on “” Ostatni Namsara ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial