Blog lifestylowy

” Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka ? ” recenzja

” Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka ? ” recenzja

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo już od pierwszych miesięcy życia oraz kształtowało swoje zdolności i wrodzony potencjał, dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam ciekawy poradnik autorstwa Natalii i Krzysztofa Minge pt. ” Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka ?”. Książka została opublikowana przez Wydawnictwo Samo Sedno.

 

” Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka ? ” – opis:

Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% – właśnie wtedy następuje rozwój mozliwośći intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesie wspierania rozwoju małego człowieka rodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik.

 

Tak jak wyżej wspomniałam, autorami książki są Natalia i Krzysztof Minge, czyli para psychologów zajmująca się rozwojem intelektualnym małych dzieci. To także rodzice trójki maluchów, które stały się dla nich inspiracją i przyczyniły się do napisania przedstawionej publikacji.

Poradnik ” Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka ? „ został podzielony na 14 rozdziałów, w których para dzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, a także przekazuje wiele ciekawych propozycji na wspólne i niezwykle rozwojowe zabawy z dziećmi. W książce zostały poruszone m.in. takie zagadnienia jak: wspomaganie rozwoju intelektualnego małych dzieci, porady i sposoby na doskonenie rozwoju fizycznego oraz na wspólne spędzanie wolnego czasu. Ponadto przedstawiono skuteczne metody, które przydadzą się podczas nauki mówienia, czytania, liczenia, a nawet poznawania języków obcych.

Książka napisana jest w sposób przystępny dla czytelnika. Jej atutem są niewątpliwie umieszczone w ramkach liczne ciekawostki i wskazówki, na co szczególnie zwrócić uwagę. Osobiście polecam i zachęcam wszystkich rodziców do zapoznania się z lekturą. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu informacje, dzięki którym wspólna zabawa z dzieckiem przyniesie wiele radości, a jego nieustanny rozwój da wiele satysfakcji i zachęci do dalszej pracy.

 

 

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka książka opinia

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Kreatywne maluchy
Proste zabawy są najlepsze
Jak urządzić pokój dziecięcy ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “” Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka ? ” recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial