Blog lifestylowy

” Dom przy Foster Hill ” – recenzja

” Dom przy Foster Hill ” – recenzja

„Obmyłem twarz i ręce z pyłu podróżnego i skierowałem się do starego domu, którego progu obym nigdy nie przestępował” takim cytatem (z „Wielkich nadziei” Karola Dickensa) rozpoczyna się powieść Jaime Jo Wright pt. ” Dom przy Foster Hill „. Książka opublikowana została przez Wydawnictwo Dreams, a jej premiera odbyła się 4 września br.

 

” Dom przy Foster Hill ” – opis:

Kaine Prescott dobrze wie, co to śmierć. Dwa lata temu straciła męża, a jej błagania o przeprowadzenie śledztwa w sprawie jego podejrzanego wypadku trafiły w próżnię. Rozpaczliwa potrzeba rozpoczęcia nowego życia skłania Kaine do kupienia w ciemno domu w miasteczku w stanie Wisconsin, z którego pochodził jej dziadek. Jednak rzut oka na ten upiorny opuszczony dom wystarcza, by natychmiast zwątpiła w słuszność swej pochopnej decyzji. A kiedy mroczne sekrety domostwa wypływają na wierzch, Kaine jest zmuszona zmierzyć się z przerażającą prawdą, że już nie ma gdzie się ukryć.

Sto lat wcześniej dom na Foster Hill kojarzy się Ivy Thorpe jedynie z bolesnymi wspomnieniami. Gdy w jego pobliżu zostaje znaleziona nikomu nieznana martwa kobieta, Ivy czuje się w obowiązku odkryć jej tożsamość. Poszukiwania wiodą ją na niebezpieczny grunt, wskrzeszając przykre wspomnienia i wymuszając odnowienie znajomości z mężczyzną, który kiedyś złamał jej serce. Czy Ivy zdoła rozwiązać zagadkę i na nowo odnaleźć nadzieję, zanim kolejna osoba – na przykład ona – straci życie?

 

Jak widzicie z powyższego opisu, książka ” Dom przy Foster Hill ” brzmi bardzo intrygująco i ciekawie. Zresztą już sam tytuł wydaje się zagadkowy i przyciąga uwagę czytelnika. Opowieść o Kaine Prescot, która straciła męża i chce rozpocząć nowe życie jest bardzo realistyczna, a jej niezwykłe perypetie życiowe sprawiają, że ma się ochotę czytać więcej i więcej. Klimat starego, zniszczonego domu także przedstawiony jest bardzo wiarygodnie, co sprawia, że lektura nie tylko wznieca niepokój ale również wpływa na doznania i głębsze przeżywanie całej historii.

Czytając powieść nie sposób się nudzić, ponieważ akcja jest szybka, a fabuła trzyma w napięciu od samego początku. Całość jest doskonale przemyślana i spójna. Muszę przyznać, że autorka niewątpliwie ma dar w snuciu historii pełnych tajemnic i mrocznych sekretów, które przyciągają czytelnika jak magnez. W przedstawionej powieści po mistrzowsku łączy teraźniejszość z przeszłością, opisując wydarzenia, które wzajemnie się przeplatają.

” Dom przy Foster Hill ” jest moim wielkim odkryciem czytelniczym. Jestem pewna, że z tą książką w jesienne wieczory nie będziecie się nudzić. Gorąco polecam, a sama czekam na kolejne propozycje autorki.

 

 

Dom przy Foster Hill nowosc wydawnicza premiera

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Panny młode. Jesień ” – recenzja
” Wierna Tobie ” Becky Wade recenzja
” Najlepsi kowboje, którzy polecieli w kosmos ” – recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


6 thoughts on “” Dom przy Foster Hill ” – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial