Blog lifestylowy

” Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu „

” Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu „

” Czas nie jest ważny. Czas jest najważniejszy „ tak rozpoczyna się najlepsza książka stycznia 2018 na liście bestsellerów Amazona pt. ” Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu „. Jej autorem jest Daniel H. Pink znany z inspirujących i instruktywnych bestsellerów, wielokrotnie nagradzanych i przetłumaczonych na 34 języki. Książka została opublikowana przez Wydawnictwo Studio Emka, a jej premiera odbyła się 8 czerwca br.

 

” Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu ” – opis:

Każdy z nas zmaga się z nieustającym strumieniem dylematów tkwiących w prostym, ale jakże istotnym słowie ” kiedy „. Kiedy zmienić pracę? Jak zaplanować zajęcia? Kiedy zaangażować się w relację lub projekt? Takie decyzje podejmujemy zazwyczaj na chybił trafił – kierując sie intuicją, przeczuciami czy po prostu zgadując. To całkowicie niewłaściwe podejście, przekonuje Daniel Pink.

W powszechnym przeświadczeniu wyczucie czasu jest niezwykle ważne, jednak trafienie w odpowiedni moment traktujemy jako sztukę. Z wywodów Pinka jasno wynika, że posługiwanie sie czasem jest w istocie nauką.

Powołując się obficie na ustalenia psychologów i biologów, neurobiologów i ekonomistów, autor ujawnia i radzi, jak dzięki poznaniu tajników wyczucia czasu lepiej żyć, wydajniej pracować i odnosić sukcesy. Jak wykorzystać ukryte schematy dnia w jego planowaniu? Dzięki czemu przerwy mogą spektakularnie podnieść wyniki sprawdzianów pisanych przez nasze dzieci? Jak zmienić kiepski początek w nowy start? Czy półmetki są ważne? Dlaczego zakończenia podnoszą motywację i pogłębiają znaczenie? I wreszcie, jak sprawić, by czas stał się naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem?

Z odpowiedzi na te i wiele innych pytań Pink tworzy fascynującą narrację, pełną intrygujących historii i praktycznych porad. Nieoczekiwane wyniki innowacyjnych badań, odważne pomysły i niekonwencjonalne wyjasnienia sprawiają, że ta książka odmienia sposób naszego myślenia o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

 

Książka ” Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu ” podzielona jest na trzy części. W pierwszej pt. „Dzień” poznacie teorie naukowe dotyczace naszych powszednich schematów funkcjonowania. Zgłębicie technikę trzech kroków, która pozwoli wykorzystać teorie w planowaniu dnia (metoda: rodzaj – zadanie – czas ). Ponadto przekonacie się jak dużą wartość mają nawet krótkie przerwy robione w ciągu dnia (lunch, drzemki). W części drugiej pt. „Początki, zakończenia oraz wszystko co pomiedzy” dowiecie się dlaczego początki (gdy zabieramy się za jakieś zadanie lub projekt) są takie istotne oraz dlaczego znalezienie się na półmetku dodaje nam energii  lub napełnia nas smutkiem. Ponadto poznacie sposoby na rozbudzenie motywacji w trakcie zastoju na półmetku, a także na pokonanie kryzysu wieku średniego. Znajdziecie również odpowiedz na pytanie dlaczego bardziej sie staramy przed (niektórymi) zakończeniami. W trzeciej części pt. „Synchronizacja i myślenie” poznacie sposoby, które pomogą Wam odkryć własny sposób na przyjemność płynącą z synchronizacji z innymi.

Przedstawiona książka jest bardzo praktyczna, ponieważ każdy rozdział kończy zestaw „Rad na czas”, które zawierają taktyki, zwyczaje, ćwiczenia oraz wskazówki pozwalające wdrożyć  prezentowane refleksje w życie.

Podsumowując, książka o czasie, a właściwie jego prawidłowym wykorzystaniu, wpływie czasu na nas i zagadnienia z jego psychologicznym odbiorem jest jak najbardziej na czasie.

 

 

Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu daniel pink opinia

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości ” – recenzja
” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym ” – recenzja
“Pomysł na dobre życie” Mallika Chopra – recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “” Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu „”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial