Blog lifestylowy

Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej

Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej

” Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości , aby żyć i działać skuteczniej „ to nowa propozycja Wydawnictwa Studio Emka, która pojawiła się na rynku 20 września 2018 r.. Autorką publikacji jest Gretchen Rubin, jedna z najbardziej znanych twórcow piszących o naturze ludzkiej. Jej książki, między innymi wielkie bestsellery „Projekt Szczęście i Lepiej!”, sprzedały się w trzech milionach egzemplarzy i zostały przełożone na ponad trzydzieści jęyków.

 

” Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości , aby żyć i działać skuteczniej ” – opis:

 

Ta książka zawiera przełomową analizę typów osobowości. Gretchen Rubin, podczas swoich wnikliwych badań nad naturą ludzką, mających odzwierciedlenie w jej pracach uświadomiła sobie, że zadając proste pytanie: „Jak reaguję na oczekiwania?”, zdobywamy prawdziwie rewelacyjną wiedzę o sobie, która może diametralnie zmienić Twoje postępowanie.

Autorka odkryła, że każdy z nas przynależy do jednej z czterech grup zwanych tendencjami: prymusów, sceptyków, obowiązkowych lub buntowników. Owe tendencje wpływają na każdy aspekt naszego zachowania, więc zrozumienie tego systemu pozwala nam podejmować trafniejsze decyzje, dotrzymywać terminów i działać skuteczniej, dzięki obniżonemu poziomowi stresu i wypalenia.

Prawie milion osób rozwiązało już internetowy test Rubin, a menedżerowie, lekarze, nauczyciele, współmałżonkowie i rodzice wykorzystują jej system, aby pomagać ludziom dokonywać istotnych zmian w ich życiu. Nie mniej ważne jest to, że ułatwia on zrozumienie samych siebie i pomaga żyć.

Dzięki cennym spostrzeżeniom, przekonującym wynikom badań i trafnym, zabarwionym humorem przykładom Cztery tendencje mogą pomóc wam stać się naprawdę szczęśliwszymi, zdrowszymi, wydajniej pracującymi i bardziej twórczymi ludźmi. O sukces jest znacznie łatwiej, gdy wiadomo, dlaczego, jak i kiedy nasze działania odnoszą skutek.

 

 

Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości gretchen rubin opinia blog

 

 

” Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości , aby żyć i działać skuteczniej ” to bardzo pouczająca i wartościowa książka dotycząca rozwoju osobistego. Podzielona jest na sześć części, które pomogą Wam lepiej poznać samych siebie, swój charakter, zalety oraz wady.

W pierwszej części dowiecie się czym charakteryzują się cztery tytułowe tendencje, czyli: Prymus, Sceptyk, Obowiązkowy i Buntownik. Znajdziecie tu także informacje skąd się wzięły oraz dlaczego warto, aby każdy z nas poznał swoją tendencję.

W drugiej części  „Prymus. Dyscyplina to moja wolność” poznacie szczegółową charakterystykę tej tendencji, jej zalety i wady. Ponadto dowiecie sie dlaczego prymusi mają silny instynkt samozachowawczy, jak radzą sobie z usztywnieniem oraz dlaczego muszą jasno artykułować wewnętrzne oczekiwania. Na końcu poznacie cenne rady jak postępować z prymusem.

W kolejnej części  „Sceptyk. Zgodzę się pod warunkiem, że mnie przekonasz” poznacie szczegółową charakterystykę jak zrozumieć sceptyka, jego zalety i wady, a także dlaczego sceptycy nie lubią odpowiadać na pytania. Ponadto poznacie w jaki sposób spełniają nieuzasadnione oczekiwania oraz jak z nimi postępować.

Następna część  „Obowiązkowy. Możesz na mnie liczyć i liczę, że będziesz na mnie liczyć” to oczywiście szczegółowa charakterystyka kolejnej tendencji oraz odpowiedzi na pytania jak obowiązkowi mogą spełnić wewnętrzne oczekiwania dzięki zewnętrznej kontroli, w jaki sposób mogą wykorzystywać swoje  zalety i wady oraz jak z nimi postępować.

Piąta część „Buntownik. Nie zmusisz mnie do niczego ani sam się do niczego nie zmuszę” to charakterystyka ostatniej tendencji oraz odpowiedz na pytania, jak buntownicy mogą nakłonić samych siebie do spełnienia oczekiwania, dlaczego pociąga ich rygorystyczne życie oraz jak z nimi postępować.

Na koniec w części ” Jak stosować system czterech tendencji” znajdziecie informacje jak wygladają poszczególne tendencje w parach oraz jak można nauczyć sie wykorzystywać zalety każdej z nich.

Jak widzicie z powyższego opisu, książka „Cztery tendencje” to bardzo cenna lektura, dzieki której każdy z Was może poznać swój charakter i swoją tendencję. Dzięki lepszej znajomości samego siebie, będziecie mogli efektywniej pracować i szybciej osiągać wyznaczone cele.

 

 

Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości książka recenzja bog

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
” Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu “
” Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym ” – recenzja
” Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości ” – recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


7 thoughts on “Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial