Blog lifestylowy

Konkurs ” Popisz się talentem 2018 „

Konkurs ” Popisz się  talentem 2018 „

Wydawnictwo Nowa Era zakończyło ogólnopolski konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych ” Popisz się talentem 2018 ” i wydało książkę z opowiadaniami laureatów pt. ” Tajemnicza wyprawa „. Uroczysta premiera odbyła się 24 października, a dochód z jej sprzedaży został przekazany na wspieranie i rozwój talentów polskich dzieci.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie opowiadania na temat zadany przez pisarza Rafała Witka. 30 najlepszych prac konkursowych stworzyło wyjątkowy zbiór opowiadań, który złożył się na książkę. Młodzi literaci mieli opisać przygodę rodzeństwa – Eli i Wojtka, posiadającego tajemniczą supermoc. Ale był jeden warunek – przygoda miała dziać się w rodzinnym mieście lub regionie ucznia biorącego udział w konkursie. W ten sposób organizatorzy chcieli także zwrócić uwagę dzieci na ich małe ojczyzny.

Na konkurs nadeszło 3832 prac uczniów z całego kraju. Opowiadania oceniło profesjonalne jury w składzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) i Rafał Witek (pisarz dziecięcy). Jury rozpatrywało prace w podziale na dwie grupy wiekowe: I-III klasa oraz IV-VII klasa. W każdej z tych kategorii zostało wyłonionych 15 laureatów.

 

Miasta, z których pochodzą laureaci konkursu ” Popisz się talentem 2018 „:

Brenna, Bydgoszcz, Chodzież, Elbląg, Frysztak, Garwolin, Gdańsk, Jędrzejów, Karlino, Karpacz, Kielce, Konary, Kraków, Krzeszowice, Książenice, Łódź, Lublin, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Rzeszów, Sztum, Trzcianka, Wieliczka, Włocławek, Wrocław, Żywiec.

 

Główną nagrodą dla zwycięzców była publikacja w książce ” Tajemnicza wyprawa „, którą już teraz możecie nabyć w księgarni internetowej Wydawnictwa Nowa Era. Jest  to niezwykła, usiana zwariowanymi przygodami podróż po Polsce, w której laureaci konkursu zabierają czytelników do 26 miejscowości, w których dzieje się akcja opowiadań stworzonych przez dzieci. – Odwiedzicie miasta i wioski, które znacie lub o których słyszeliście oraz zupełnie nowe, które będą dla Was odkryciem. Okazuje się bowiem, że w każdym – nawet pozornie zwyczajnym miejscu – mogą się kryć niespodzianki i tajemnice. Aby je ożywić, wystarczy odrobina wyobraźni. Dzięki niej nawet zwyczajny spacer czy klasowa wycieczka zamienią się w tajemniczą wyprawę! – opowiadają organizatorzy konkursu.

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Edukacyjne czasopisma dla dzieci
Książkogry dla najmłodszych
” Moje maluchy ” – nowy magazyn dla najmłodszych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Konkurs ” Popisz się talentem 2018 „”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial