Blog lifestylowy

Piękne zęby na lata

Piękne zęby na lata

Lato coraz bliżej, czas wakacyjnych przygód i poznawania nowych ludzi, dlatego warto zadbać nie tylko o swoją sylwetkę ale także ogólnie o urodę, a nic lepiej nie podkreśla naszego piękna i zdrowia jak cudowne, zdrowe zęby. To one są wizytówką naszego stanu zdrowia i jak prawdziwe klejnoty ozdabiają nasz każdy uśmiech. A jak wiadomo śmiech to zdrowie, a bez pięknych i zdrowych zębów nigdy nasz uśmiech nie będzie pełny i promienny. Nie będziemy śmiać się w ogóle, albo zasłaniając zęby lub co, jeszcze gorsze półgębkiem. To z kolei spowoduje, że ludzie będą się odnosili do nas z nieufnością i podchodzili do nas z dystansem. Taka sytuacja na dłuższą metę może spowodować silną frustrację i doprowadzić do stanów depresyjnych, co z kolei prowadzi w prosty sposób do naszego odsunięcia się od ludzi i z następnych, szalonych wakacji nici. Co gorsza, depresja przekłada się w wielu przypadkach na nadmierne spożycie pokarmów, szczególnie cukrów prostych w postaci słodyczy, a to jest początek końca nie tylko naszej super sylwetki ale co gorsza niszczy w sposób błyskawiczny uzębienie. Dlatego od najmłodszych lat dbajmy o zęby, by promieniały przy każdym uśmiechu i były z nami do późnej starości.

 

Co zrobić, aby zachować piękne zęby na lata ?

Aby mieć zdrowe zęby i zachwycać wspaniałym uśmiechem, podstawą jest oczywiście dbanie o higienę jamy ustnej i walka z próchnicą. Grunt to dokładne szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, a jeszcze lepiej po każdym posiłku z użyciem dobrej pasty do zębów, nitkowanie oraz stosowanie płynów do płukania jamy ustnej.

Warto pomyśleć również o profesjonalnym wybielaniu zębów w specjalistycznym gabinecie oczywiście po wcześniejszej kontroli u dentysty. Są to bezpieczne metody, które pozwolą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem bez skutków ubocznych w postaci uszkodzenia szkliwa lub podrażnienia dziąseł. Warto pamiętać, aby za każdym razem korzystać z pomocy doświadczonych stomatologów i ortodontów, dzięki którym będziemy mogli skutecznie wyleczyć zęby, usunąć wszelkie wady zgryzu i niedoskonałości choćby w ustawieniu zębów.

Jednym z gabinetów ortodontycznych, które warto polecić jest Ortolingwa Specjalistyczne Centrum Ortodoncji w Krakowie. Możecie tam liczyć na profesjonalne i kompleksowe leczenie ortodontyczne oraz na indywidualne i serdeczne podeście do każdego pacjenta. Polecam odwiedzić stronę orto.info.pl

, na której znajdziecie pełną ofertę dotyczącą leczenia.

Bo zdrowe zęby to nie tylko brak próchnicy i śnieżno biały uśmiech. Nasze zęby to cały aparat, który służy przede wszystkim do prawidłowego spożywania pokarmów, co jest warunkiem dobrego trawienia i prawidłowej pracy układu pokarmowego. Ten mechanizm musi być odpowiednio ustawiony i skoordynowany, żeby dobrze działał przez długie lata, dlatego każdy z nas powinien być również pod stałą kontrolą dobrego ortodonty.

 

Piękne zęby ortodonta kraków

 

Zdjęcia: pixabay.com

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Jak znaleźć profesjonalny salon fryzjerski ?
Odchudzający masażer antycellulitowy MEDIVON – opinia
Szczoteczka soniczna White Way – opinia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Piękne zęby na lata”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial