Blog lifestylowy

” Wiśniowe serce ” Cathy Cassidy – recenzja

” Wiśniowe serce ” Cathy Cassidy – recenzja

” Wiśniowe serce „ Cathy Cassidy to pierwszy tom serii „Bombonierki” czyli zwariowanej, nieprzewidywalnej i pełnej emocji powieści dla młodzieży. Książka została wydana przez Wydawnictwo IUVI, a jej premiera odbyła się 24 kwietnia br.

 

” Wiśniowe serce ” opis:

Cherry jest niepoprawną marzycielką i… no cóż, powiedzmy, że lubi fantazjować. Chodzi do szkoły, miewa kłopoty z koleżankami, nauczyciele jej nie rozumieją… Klasyka.
Ale w jej życiu zachodzi rewolucyjna zmiana: Cherry przeprowadza się z ojcem do jego dziewczyny i staje się częścią niesamowitej rodziny Tanberry, wielkiej, hałaśliwej i… ciut zwariowanej. Teraz Cherry mieszka we wspaniałym starym domu na szczycie nadmorskiego klifu i wszystko idzie dobrze, dopóki nie zakocha się w chłopaku jednej z przyrodnich sióstr. Nie trzeba chyba dodawać, że ta ostatnia nie jest zachwycona i zrobi wiele, by wyeliminować konkurencję.
Podczas gdy wszyscy są pochłonięci tworzeniem domowej wytwórni czekolady, Cherry musi wybrać pomiędzy lojalnością wobec zołzowatej siostry a nieodpartym urokiem Shaya…

 

 

Wiśniowe serce wydawnictwo iuvi recenzja

 

 

Tak jak wcześniej wspomniałam ” Wiśniowe serce ” to pierwsza z pięciu opowieści o siostrach należących do rodziny patchworkowej, których rodzice zajmują się prowadzeniem czekoladowego biznesu. Każdy tom  pisany jest z perspektywy innej bohaterki. Autorka rozpoczęła od Cherry, nieśmiałej i cichej trzynastolatki, która lubi marzyć i wymyślać niesamowite historie. Nie zbiera najlepszych ocen, a nauczyciele nie darzą ją zbyt wielką sympatią. Jej życie zmienia się, gdy wraz z ojcem przeprowadzają się do jego partnerki w Somerset.  Chcąc nie chcąc Cherry musi dołączyć do grona czterech sióstr, które niekoniecznie darzą ją sympatią. Sytuacja robi się tym bardziej skomplikowana, gdy dziewczyna zakochuje się w Shaynie, chłopaku jednej z sióstr … Jak potoczą się losy głównej bohaterki ? Czy wybierze lojalność wobec siostry, czy raczej własne szczęście ?

Jak widzicie, przedstawiona książka przyciąga uwagę nie tylko uroczą, kolorową okładką ale także interesującą fabułą. Znajdziecie tu historię o poszukiwaniu własnego miejsca na świecie, o konieczności dokonywania wyborów i podejmowaniu trudnych decyzji. Książka napisana  jest lekkim językiem i wciąga od pierwszych stron. Jestem pewna, że spodoba się nie tylko młodszym czytelnikom. Tak więc polecam wszystkim bez względu na wiek, a ja czekam na kolejne części o losach niezwykłych bohaterek.

 

 

Wiśniowe serce bombonierki tom pierwszy opinia

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Książkogry dla najmłodszych
” Lubię czytać ze strzałką ” – opinia
” Tajemnicza wyprawa ” – opinia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial