Blog lifestylowy

P.I.I.G.S Tomasz Prusek – recenzja

P.I.I.G.S Tomasz Prusek – recenzja

P.I.I.G.S to kolejna powieść Tomasza Prusek o wielkim świecie giełdowych spekulacji. Jest to kontynuacja przygód niezwykle zdolnej i utalentowanej finansistki Olgi Kirsch, którą mogliście poznać już w pierwszej części pt. K.I.S.S.

Książka została opublikowana przez Wydawnictwo Agora, a jej premiera odbyła się 24 kwietnia br.

 

P.I.I.G.S Tomasz Prusek – opis:

To kolejna powieść o Oldze Kirsch – utalentowanej finansistce, która musi przetrwać w świecie, gdzie nie obowiązują żadne reguły fair play. Zdolna i przebojowa bohaterka ponownie staje twarzą w twarz z Davidem Bernsteinem – bezwzględnym spekulantem i człowiekiem, który wcześniej podał jej rękę, tylko po co ?

Świat stanął właśnie w obliczu największego kryzysu finansowego wszechczasów. Banki, które bez opamiętania udzielały kredytów hipotecznych w USA, upadają jeden po drugim, panika zbiera śmiertelne żniwo. Jednak amerykański rynek to za mało dla człowieka, którego chciwość i ambicja nie znają granic. David Bernstein patrzy dużo dalej – na pochłoniętą kryzysem Grecję i strefę euro. Teraz chce zarobić na upadku państw i potrzebuje do tego błyskotliwego umysłu Olgi.

 

Tak jak wyżej wspomniałam, P.I.I.G.S to kontynuacja dalszych przygód Olgi. Tym razem główna bohaterka przyjmuje propozycję pracy u Davida Bernsteina – amerykańskiego inwestora i milionera. Za jego namową przenosi się do Londynu, gdzie razem ze Stevenem Bauerem ma zarabiać dla funduszu inwestycyjnego na obligacjach bankrutujących państw europejskich. Na początku ma być Grecja, a następnie pozostałe państwa zagrożone niewypłacalnością, czyli Portugalia, Irlandia, Włochy i Hiszpania ( P.I.I.G.S ). Jak potoczą się losy Olgi w świecie, w którym trwa bezwzględna walka o władzę i duże pieniądze?

P.I.I.G.S to niezwykle wartościowa pozycja. Z pewnością zainteresuje nie tylko osoby zajmujące się finansami ale także czytelników, których ciekawią praktyki rynkowe i mechanizmy światowego kryzysu finansowego z jakim mieliśmy do czynienia kilka lat temu. Autor w emocjonujący sposób przedstawia nieuczciwe działania wielkich graczy finansowych, którzy byli wówczas traktowani przez społeczeństwo jako wzór do naśladowania. W przystępny sposób opisuje także liczne skandale i bankructwa jakie urzały światło dzienne, gdy bańka pękła.

Przyznam, że zarówno pierwszą jak i drugą część powieści Tomasza Prusek przeczytałam w mgnieniu oka. Książki trzymają w napięciu już od pierwszych stron i zmuszają do refleksji, pokazując ciemne strony środowiska giełdowego, gdzie często dominują globalne intrygi, manipulace i nielegalne interesy na światową skalę. Oczywiście zachęcam Was do przeczytania obydwu książek, a ja z niecierpliwością czekam na kolejną część o dalszych przygodach Olgi Kirsch.

 

 

P.I.I.G.S Tomasz Prusek recenzja

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
K.I.S.S. Tomasz Prusek – recenzja
” Na krawędzi mroku ” Jeff Giles – recenzja
” Siła niedoskonałości ” Malwina Huńczak recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


7 thoughts on “P.I.I.G.S Tomasz Prusek – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial