Blog lifestylowy

Trzęsacz – niszcząca siła przyrody

Trzęsacz – niszcząca siła przyrody

Spędzając tegoroczne wakacje nad morzem, zatrzymaliśmy sie w Trzęsaczu, który oprócz wspaniałej plaży i nadmorskich widoków, słynie z ruin XV -o wiecznego kościoła. Jak głosi legenda, mury świątyni wzniesiono w odległości 2 km od morza, jednak silne sztormy przez kolejne lata porywały stopniowo fragmenty zabytku. Dzisiaj możemy podziwiać jedynie ocalałą południową ścianę nawy, która jest niewątpliwą atrakcją dla turystów i punktem rozpoznawczym tej miejscowości.

Ciekawą budowlą architektoniczną, niekoniecznie zabytkową jest również pomost widokowy służący jednoczesnie jako zejście na plażę. Jest to masywna konstrukcja stalowa, troszeczkę jak z filmu since fiction. Najprawdopodobniej jest to związane z gwałtownymi sztormami występującymi w tej okolicy. Innym spostrzeżeniem związanym z pomostem jest fakt wykorzystania do jego nawierzchni odpadowej masy z tworzyw sztucznych i gumy, która jak widać sprawdza się doskonale w tak ciężkich warunkach.

Trzęsacz jest to idealna miejscowość letniskowa do wypadów zarówno w stronę Rewala jak i Pobierowa. A niewątpliwą atrakcją jest stacja kolejki wolnotorowej umożliwiającej zwiedzane tego rejonu.

 

 

Trzęsacz zabytkowy kosciol atrakcje

 

Trzęsacz atrakcje morze plaza blog

 

Trzęsacz zabawa na plazy

 

Trzęsacz atrakcje dla dzieci blog opinia

 

Trzęsacz inne atrakcje dla dzieci

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Wakacje nad morzem Międzyzdroje
Nowy Rok – może morze
Festiwal Słowian i Wikingów 2017

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


2 thoughts on “Trzęsacz – niszcząca siła przyrody”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial