Blog lifestylowy

Własne miejsce w internecie

Własne miejsce w internecie

W dzisiejszym wpisie chcę wam przedstawić kilka prostych narzędzi do założenia strony, aby zbudować własne miejsce w internecie. Na początku najważniejsze  jest, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego ma służyć nasza strona internetowa?

Jeśli chcecie często dzielić się własnymi przemyśleniami lub twórczością oraz nawiązywać kontakt ze swoimi odbiorcami, warto założyć bloga. W tym celu najlepiej skorzystać z jednej z platform blogowych, np. blogger.com lub wordpress.com. Po założeniu konta i wybraniu odpowiedniego szablonu wyglądu, od razu można zacząć publikować własne treści. Pod każdym wpisem czytelnicy mogą zostawiać komentarze, dzięki czemu możecie mieć stały kontakt z odbiorcami.

W przypadku gdy planujecie tylko co jakiś czas publikować krótkie teksty i pojedyncze obrazki, wówczas warto pomyśleć o założeniu mikrobloga. W tym celu można skorzystać z serwisów mikroblogowych, np. Tumblr.com. Wystarczy założyć konto i wybrać nazwę swojej strony w domenie serwisu, a także jeden z gotowych szablonów.

Jeżeli robicie ciekawe zdjęcia smartfonem i chcecie podzielić się swoją twórczością, wówczas warto założyć profil w serwisie Instagram. Po założeniu konta, robicie zdjęcie, kadrujecie i ewentualnie wybieracie jeden z filtrów dostępnych w zestawie. Możecie tagować osoby, dodać lokalizację i publikować. Tu również możecie mieć kontakt z innymi użytkownikami, obserwując ich zdjęcia, dodając komentarze i zapisując do obserwowanych.

Chcąc znaleźć własne miejsce w internecie, kolejną możliwością jest założenie własnej strony internetowej, która będzie waszą wizytówką. W tym celu warto skorzystać z serwisów, które proponują miejsce i gotowe wzory stron do wypełnienia treścią.

Jeśli wybierzecie którąś z przedstawionych wyżej możliwości zaprezentowania siebie w internecie i będziecie chcieli, aby wasza twórczość pojawiała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, wówczas warto pamiętać jak ważne jest pozycjonowanie stron w Google. Najlepiej zlecić taką usługę profesjonalnej firmie z branży SEO i PCC – osobiście polecam Afterweb . Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami w zakresie pozycjonowania, będziecie mogli liczyć na zwiększenie widoczności waszej strony w wyszukiwarce internetowej,  a także na podniesienie liczby wyświetleń. Ponadto zlecając taką usługę, otrzymacie indywidualnie dopasowaną ofertę do waszej strony, konkretnie sprecyzowane działania pozycjonerskie, regularne analizy widoczności strony oraz systematycznie przedstawiane raporty ze zrealizowanych działań. Dzięki temu będziecie mogli szybko i skutecznie rozwijać się w sieci.

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/

WARTO PRZECZYTAĆ:
Roboty do zadań specjalnych
Następny portal darmowych ogłoszeń
Personalizacja życzeń i marzeń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Własne miejsce w internecie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial