Blog lifestylowy

Kolory Bożego Narodzenia

Kolory Bożego Narodzenia

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiłam przedstawić wam moje ulubione kolory Bożego Narodzenia . Na pewno zgodzicie się ze mną, że te jedne z piękniejszych dni w roku przywołują takie barwy jak zieleń, czerwień, złoto, srebro i biel.

Kolory Bożego Narodzenia zielony

Tradycyjne kolory Bożego Narodzenia

Kolor zielony od razu kojarzy się z choinką i jemiołą, czyli nieodłącznymi elementami bożonarodzeniowymi. Zieleń choinki symbolizuje nadzieję, wolność i harmonię, które także wiążą się ze świątecznym spokojem i szczęściem. Kolor czerwony natomiast to dekoracje w postaci bombek, łańcuchów i lampek. Czerwień jest kolorem miłości, której szczególnie w okresie świąt wszyscy pragną. Również złoto i srebro przywołują na myśl świąteczne dekoracje. Są to kolory symbolizujące dobrobyt, bogactwo i szczęście. Biel w okresie świątecznym oznacza przede wszystkim śnieg. Kojarzy się ze spokojem, harmonią i odprężeniem, czyli z wszystkim, czemu święta sprzyjają.

Kolory Bożego Narodzenia biel srebro

Przyznam, że z niecierpliwością czekam na tegoroczne Boże Narodzenie, które jest dla mnie czasem szczególnym.  Powoli zaczynam dekorować dom w moich ulubionych barwach złota i czerwieni oraz planować jak spedzić czas z najbliższymi. W tym roku w okresie świąteczno – sylwestrowym chcemy wyjechać z rodziną w góry, aby poczuć prawdziwą magię świąt. Parę lat temu Gwiazdkę spędziliśmy w  Krynicy – Zdroju i mimo nieprzyjemnego incydentu na drodze, wspominamy tamten wyjazd z wielkim sentymentem. Oczywiście nie pisałam nigdy o kolizji do jakiej doszło w drodze powrotnej, aby nie psuć wyjątkowej atmosfery jaką daje Boże Narodzenie. Zresztą najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło, a dzięki firmie Codex otrzymaliśmy całkiem spore odszkodowanie powypadkowe. Od razu przydzielono nam osobistego doradcę, który pomógł nam w zebraniu niezbędnej dokumentacji, udzielił fachowej pomocy prawnej oraz wynegocjował dla nas satysfakcjonujące zadośćuczynienie. Jednym słowem, jak to mówią „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” i to właśnie jest optymistyczne myślenie, które szczególnie w okresie świąt jest tak nam potrzebne. To ten nastrój i pozytywne nastawienie przepełnione uczuciem miłości do całego świata jest najważniejsze. To jest ta prawdziwa Magia Świąt, a kolory to tylko urocze dopełnienie.

Kolory Bożego Narodzenia prezenty

Kolory Bożego Narodzenia swiateczne pierniczki

Zdjęcia: pixabay.com/pl

WARTO PRZECZYTAĆ:
Inspirujace dekoracje świateczne
Niebieskie dekoracje bożonarodzeniowe
W świątecznej atmosferze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


5 thoughts on “Kolory Bożego Narodzenia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial