Blog lifestylowy

Kolory Bożego Narodzenia

Kolory Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiłam napisać kilka słów na temat kolorów, które od razu kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Na pewno zgodzicie się ze mną, że te jedne z piękniejszych dni w roku przywołują takie barwy jak zieleń, czerwień, złoto, srebro i biel.

 

Kolory Bożego Narodzenia zielony

 

Kolor zielony od razu kojarzy się z choinką i jemiołą, czyli nieodłącznymi elementami bożonarodzeniowymi. Zieleń choinki symbolizuje nadzieję, wolność i harmonię, które także wiążą się ze świątecznym spokojem i szczęściem. Kolor czerwony natomiast to dekoracje w postaci bombek, łańcuchów i lampek. Czerwień jest kolorem miłości, której szczególnie w okresie świąt wszyscy pragną. Również złoto i srebro przywołują na myśl świąteczne dekoracje. Są to kolory symbolizujące dobrobyt, bogactwo i szczęście. Biel w okresie świątecznym oznacza przede wszystkim śnieg. Kojarzy się ze spokojem, harmonią i odprężeniem, czyli z wszystkim, czemu święta sprzyjają.

 

Kolory Bożego Narodzenia biel srebro

 

Przyznam, że z niecierpliwością czekam na tegoroczne Boże Narodzenie, które jest dla mnie czasem szczególnym.  Powoli zaczynam dekorować dom w moich ulubionych barwach złota i czerwieni oraz planować jak spedzić czas z najbliższymi. W tym roku w okresie świąteczno – sylwestrowym chcemy wyjechać z rodziną w góry, aby poczuć prawdziwą magię świąt. Parę lat temu Gwiazdkę spędziliśmy w  Krynicy – Zdroju i mimo nieprzyjemnego incydentu na drodze, wspominamy tamten wyjazd z wielkim sentymentem. Oczywiście nie pisałam nigdy o kolizji do jakiej doszło w drodze powrotnej, aby nie psuć wyjątkowej atmosfery jaką daje Boże Narodzenie. Zresztą najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło, a dzięki firmie Codex otrzymaliśmy całkiem spore odszkodowanie powypadkowe. Od razu przydzielono nam osobistego doradcę, który pomógł nam w zebraniu niezbędnej dokumentacji, udzielił fachowej pomocy prawnej oraz wynegocjował dla nas satysfakcjonujące zadośćuczynienie.  Jednym słowem, jak to mówią ” Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ” i to właśnie jest optymistyczne myślenie, które szczególnie w okresie Świąt jest tak nam potrzebne.  To ten nastrój i pozytywne nastawienie przepenione uczyciem miłości do calego świata jest najważniejsze. To jest ta prawdziwa Magia Świąt, a kolory to tylko urocze dopełnienie .

 

Kolory Bożego Narodzenia prezenty

 

Kolory Bożego Narodzenia swiateczne pierniczki

 

 

Zdjęcia: pixabay.com/pl

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Inspirujace dekoracje świateczne
Niebieskie dekoracje bożonarodzeniowe
W świątecznej atmosferze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


4 thoughts on “Kolory Bożego Narodzenia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial