Blog lifestylowy

” Światło Księżyca ” Jenn Bennett – recenzja

” Światło Księżyca ” Jenn Bennett – recenzja

” Światlo Księżyca ” to jedna z październikowych nowości Wydawnictwa IUVI. Autorką powieści jest uznana artystka, plastyczka Jenn Bennett, znana także z bestselleru „Z głową w gwiazdach!”.

 

” Światło księżyca ” – opis:

Miłośniczka kryminałów Birdie Lindberg ma osiemnaście lat i naprawdę wybujałą wyobraźnię. Wychowana przez surowych dziadków ucieka w świat fantazji, w którym gra dzielnego detektywa – każdy nieznajomy jest podejrzany. Jednak w realu Birdie pozwala sobie na chwilę zapomnienia z… obcym chłopakiem! A potem chce zapaść się pod ziemię. Zwłaszcza że kiedy w wakacje podejmuje pracę jako recepcjonistka w hotelu, okazuje się, że obcy chłopak nie jest już taki obcy…

Birdie ma jednak nadzieję, że z introwertycznej marzycielki przemieni się w odważną zdobywczynię świata, a sympatyczny Daniel Aoki zgłosi się na ochotnika, by zostać jej przewodnikiem. Chłopak pracuje na tej samej nocnej zmianie co Birdie i każdego ranka wysiaduje na nabrzeżu przy jej ulubionej knajpce. Daniel podziela również jej apetyt na intrygę – natknął się nawet na prawdziwą sensację: słynny, zachowujący anonimowość autor bestsellerów – nigdy wcześniej niewidywany publicznie – potajemnie spotyka się z kimś w ich hotelu.

Aby wyśledzić, co ukrywa pisarz, Birdie musi wyjść ze swojej skorupy… odkrywając, że najbardziej zawikłanym rebusem ze wszystkich mogą być jej uczucia do nieuchwytnej zagadki, jaką jest Daniel.

 

Światło księżyca nowosci premiery 2019

 

Główną bohaterką powieści jest 18 – letnia Birdie, na codzień nieśmiała, niekiedy wręcz tchórzliwa. Jej matka zmarła, gdy dziewczynka miała zaledwie 10 lat. Później trafiła do dziadków i kontynuowała edukację w domu, przez co czuła się bardzo samotna. Najchętniej uciekała w świat wyobraźni, ponieważ w nim znajdywała pocieszenie i zabawę. Zawsze była ciekawska, uwielbiała rozwiązywać zagadki, a każdego nieznajomego traktowała jak podejrzanego. Po śmierci surowej babci Birdie podejmuje pracę w jednym z hoteli w Seattle. Tam poznaje nieznajomego chłopaka, z którym nadużywa świeżo zdobytej wolności. Z czasem ów nieznajomy staje się jej bratnią duszą i pomaga w śledztwie dotyczącym znanego pisarza, który odbywa potajemne spotkania w ich hotelu. Czy uda im się rozwiązać zagadkę gościa hotelowego?

Jak widzicie z powyższego opisu, ” Światło Księżyca ” to historia o parze nastolatków, którzy muszą zmagać się z różnymi problemami m.in. ze smutnymi doświadczeniami jakich doznali w dzieciństwie, z brakiem akceptacji oraz lękiem przed porzuceniem. Znajdziecie tu wątek romantyczny z domieszką kryminału oraz intrygi. Powieść polecam głównie młodszym czytelnikom.

 

Światło księżyca ksiazki dla mlodziezy

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Książkogry dla najmłodszych
K.I.S.S. Tomasz Prusek – recenzja
” Tajemnicza wyprawa ” – opinia

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial